درمان و زیبایی با زعفران, مقالات زعفرانی

تاثیر زعفران در درمان سریع افسردگی و استرس شدید

درمان سریع افسردگی با زعفران

افسردگی، امروزه یکی از مشکلاتی است که اعلب افراد را درگیر کرده است. حتی اگر ظاهر و رفتار افراد این احساس را نشان ندهد، ممکن است در برخی از افراد وجود داشته باشد. برای جلوگیری از مشکلات جدی‌تر، در عملکرد بدن باید به سرعت افسردگی و استرس را درمان کرد. استفاده از زعفران یکی از روش‌های موثر و کم عوارض و بسیار سریع برای درمان و مقابله با افسردگی است.  این گیاه به عنوان مسکن، آرام‌بخش، داروی رفع بی‌خوابی، ضدتب، ضدالتهاب و… توصیه می‌شود. در این مقاله درمان سریع افسردگی با استفاده از زعفران، طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و نحوه مصرف آن نیز توضیح داده شده است.

درمان سریع افسردگی با زعفران یا داروی شیمیایی

معمولا درمان هایی که با دارو های شیمیایی صورت می گیرد تقریبا با عوارض کم و یا زیاد برای بدن همراه می شود و این امر باعث شده تا بسیاری از دانشمندان  و متخصصان طب سنتی و ایرانی به دنبال جایگزینی طبیعی برای درمان افسردگی باشند.  بعد از تحقیقات بسیار زیاد محققانبه این نتیجه رسیده اند که گیاه زعفران دارای اثراتی بسیار خوبی و بسیار مشابه با داروهای درمان افسردگی است و در عوض عوارض بسیار ناچیزی برای بدن انسان دارد.درمان سریع افسردگی با زعفران یا داروی شیمیایی

همچنین اگر شما در معرض افسردگی هستید و یا اینکه احتمال می دهید در آینده خطر افسردگی شما را تهدید کند پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از آن زعفران را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   زعفران زیاد خوردم چیکار کنم؟ (خطرات و عوارضش چیه)

عصاره زعفران قدرت ضد افسردگی دارد و می‌تواند به عنوان یک روش طبیعی و موثر در کنترل این بیماری استفاده شود. این خاصیت زعفران به دلیل تأثیر آن بر مواد شیمیایی مغزی است که مرتبط با احساسات و روحیه هستند.به طور کلی، خواص زعفران برای مغز و اعصاب و  همچنین مداوا و درمان سریع افسردگی با زعفران بسیار متنوع و قابل توجه هستند. با توجه به تأثیرات مثبت آن بر سطح سروتونین و قابلیت درمانی در برابر افسردگی، مصرف زعفران به عنوان یک روش طبیعی و موثر در مراقبت از سلامت عصبی و روانی ما توصیه می‌شود. با این حال، قبل از مصرف هرگونه مکمل غذایی یا دارویی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

تاثیر زعفران بر افسردگی

تاثیر زعفران بر افسردگی

درمان سریع افسردگی با زعفران

 زعفران نشاط‌ آور است. زعفران می‌‌تواند علائم و عوارض بیماری روحی روانی افسردگی را کاهش دهد. این ماده غذایی ارزشمند این کار را با تولید و ترشح ماده سروتونین در بدن انجام می‌‌دهد. سروتونین ماده‌ای در بدن است که می‌تواند افسردگی را کنترل کرده و آن را بهبود بخشد.

حتی بسیاری از داروهای شیمیایی که برای افسردگی تجویز می‌‌شود سعی در کنترل سروتونین موجود در بدن دارند. البته این داروها با عوارض همراه بوده در حالی که زعفران یک ماده طبیعی است و عارضه خاصی بعد از مصرف ایجاد نمی‌‌کند. با خرید زعفران با کیفیت میتوانید مقادیر بسیار بالایی از این خواص اصل را به سیستم بدنی خود هدیه دهید. البته برای مصرف باید با پزشک معالج خود مشورت نمایید. زیرا که تنها با مصرف این گیاه نمیتوان افسردگی و استرس را درمان کرد.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   طرز تهیه چای زعفران (برای چی خوبه + فیلم روش مراکشی)

درمان سریع افسردگیش شدید با زعفران واقعیت دارد؟

دانشمندان استرالیایی در یک تحقق و مطالعه جدید دریافتند که زعفران به مقابله با افسردگی کمک شایانی می کند.این متخصصان در آزمایش های جدید که انجام دادند دریافتند: مصرف زعفران در ترکیب با داروهای افسردگی می‌تواند به کنترل علائم در افراد مبتلا به اختلالات خُلقی کمک زیادی کند. محققان استرالیایی بیان کردند: در تحقیقات خود مشاهده کردیم علایم افسردگی در بیمارانی که زعفران مصرف کرده‌اند در مقایسه با نفراتی که از این ادویه مصرف نکرده‌اند کاهش قابل ملاحظه ای داشته‌ است. همچنین مصرف آن با بهبود کیفیت خواب، تقویت انگیزه و احساس رضایت در این بیماران همراه شده است.

درمان سریع افسردگی با زعفران

به گفته دانشمندان، اگرچه به تنهایی افزودن زرپران به رژیم غذایی افراد مبتلا نمی‌تواند سلامت روان فرد را بهبود بخشد اما یافته‌های بدست آمده می‌تواند گزینه‌های درمانی زیادی را در اختیار پزشکان قرار دهد. محققان همچنین بیان کردند: می‌توان زعفران را همزمان با شروع علائم بیماری و در کنار داروهای ضد افسردگی مصرف کرد و یا درصورت بر طرف نشدن علائم به این داروها اضافه نمود.

مقدار مصرف زعفران برای درمان افسردگی چقدر است؟

مقدار مصرف مجاز زعفران که برای بیماران افسردگی توصیه می شود، سه صدم گرم یا همان سی میلی گرم به صورت روزانه پیشنهاد میگردد.

ایا زعفران برای استرس خوب است

بله، زعفران با طبع گرمی‌ که در طب سنتی بیان شده است و دارد می‌‌تواند سیستم عصبی فرد را تنظیم کند و عملکرد مغز و اعصاب را بهبود بخشد.

ایا زعفران برای استرس خوب است

زعفران یک درمانگر و مهار کننده قوی افسردگی است.و از آن برای درمان افسردگی در مردان و زنان میتوان استفاده کرد. یک مطالعه اخیر  که در کانادا روی تعدادی بیمار صورت گرفت نشان می دهد، کروسین را برای 40 بیمار مبتلا به مشکلات افسردگی در مدت 9 ماه تحت درمان و استفاده  قرار گرفت . بیماران به همراه داروهای معمول روانپزشکی کروسین را  مصرف می کردند. در پایان دوره، کشف شده است که بیماران بهبودی قابل توجهی دراین  شرایط ،و با توجه به اضافه شدن  عصاره زعفران(کروکین) به داروهای آنها، بدست آوردند. [ منبع ]

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   حساسیت و آلرژی به زعفران در کودکان و نوزاد : درمان و راهکارها

خواص زعفران برای افسردگی

از دیگر دلایل مصرف زعفران می‌‌توان به ایجاد آرامش در فرد مصرف‌کننده اشاره کرد. زعفران با طبع گرم خود، می‌‌تواند سیستم عصبی انسان را تنظیم نماید و عملکرد آن را به طرز عجیبی بهبود بخشد.  حتی اگر فرد در معرض استرس‌های محیطی باشد تا حدی می‌تواند آرامش خود را حفظ نماید.

زعفران، جایگزین گیاهی برای داروهای ضد افسردگی؟

در حالی که تحقیقات نشان‌دهنده اثرات مثبت زعفران در درمان افسردگی است، اما نمی‌توان آن را به عنوان جایگزینی برای داروهای ضد افسردگی در نظر گرفت. زعفران به عنوان یک مکمل گیاهی می‌تواند در کنار درمان‌های رایج افسردگی مانند داروها و روان‌درمانی ها مورد استفاده قرار گیرد.

راهکارهایی برای استفاده بهتر از زعفران در درمان افسردگی:

 • زعفران را به طور منظم مصرف کنید: برای مشاهده اثرات مفید زعفران در درمان افسردگی، لازم است آن را به طور منظم و روزانه مصرف کنید.
 • از زعفران باکیفیت استفاده کنید: زعفران تقلبی و بی‌کیفیت در بازار موجود است. برای بهره‌مندی از خواص زعفران، از زعفران باکیفیت و اصل استفاده کنید.
 • با پزشک خود مشورت کنید: قبل از مصرف زعفران، به خصوص اگر باردار یا شیرده هستید، یا از داروهای خاصی استفاده می‌کنید، با پزشک خود مشورت کنید.

خرید زعفران عمده از کشاورز

سخن پایانی:

زعفران با خواص بی‌نظیر، می‌تواند به عنوان راهی طبیعی برای رهایی و درمان افسردگی و استرس مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، لازم است قبل از مصرف زعفران با پزشک خود مشورت کنید و از دوز مناسب آن برای خود آگاه شوید. به امید روزی که همه افراد از سلامت روان و شادکامی برخوردار باشند.

2 دیدگاه در “تاثیر زعفران در درمان سریع افسردگی و استرس شدید

 1. مهدی گفت:

  سلام ، برای پیشگیری از افسردگی و اضطراب و آلزایمر هم موثره؟ یا فقط درمان؟

  1. کشاورز آنلاین گفت:

   برای پیشگیری هم مناسب هست. سعی میکنیم مطلب رو اپدیت کنیم با مستندات علمی در این زمینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *