ماسک زعفران و خواص آن برای پوست صورت

خاصیت زعفران برای پوست

 ماسک زعفران 

ماسک زعفران برای لک صورت , زعفران و گلاب برای پوست , ترکیب گلاب و زعفران , طرز تهیه ماسک زعفران ،فواید ماسک برای پوست چیست؟  خواص زعفران برای پوست  صورت، خواص گلاب و زعفران برای پوست، خاصیت زعفران برای پوست، ترکیب گلاب و زعفران چه فایده ای برای پوست دارد، ماسک صورت برای لک

در این مطلب سعی داریم خواص و فواید ماسک زعفران برای پوست و صورت و نیز طرز تهیه ماسک زعفران برای لک صورت را بیان کنیم  و تا حدودی به سوالات بالا و سوالات زیادی که در این زمینه وجود دارد پاسخ دهیم.و در ادامه طرز تهیه انواع مختلف ماسکها با  زعفرون را به صورت مختصر  بیان می کنیم.و در ادامه پاسخ کامل سوالات زیر رو ببینید.

ماسک صورت زعفرانی چیست؟

زعفران  گران ترین و ارزشمندترین ادویه جهان است .زعفران حتی گران تر از طلا نیزهست، ماسک  صورت به روش های مختلفی تهیه می شود ماسک صورت زعفرانی یک راه طبیعی و موثر برای مراقبت از پوست  است. این  ماسک  تنها در عرض چند دقیقه آماده می شود و تهیه آن بسیار ساده و آسان است.این ماسک پوست را خنک و با طراوت میکند.

فواید ماسک زعفران چیست ؟

زعفران به عنوان یک ماده غذایی مفید شناخته شده است. قطعا تا به حال از  طبع و خواص زعفران در طب سنتی  از مادرتان و یا مادر بزرگ هایتان در درمان  ناراحتی های پوستی شنیده باشید.زعفران  یکی از گرانترین چاشنی هاست که قیمت آن ارزش آن را ثابت می کند.

پیشنهاد خرید
فروش زعفران نگین فله ماسک زعفران و خواص آن برای پوست صورت

زعفران نگین فله

تومان۴۴۵,۰۰۰تومان۴۴۵,۰۰۰خرید کنید

زعفران برای درمان چین و چروک چه فایده ای دارد ؟

یکی دیگر از خواص ماسک با زعفران درمان چین وچروک به وسیله ماسک است.زعفران در هنگام ترکیب با سایر مواد، بسیار موثر در برابر چین و چروک و خطوط ریز است.

در ادامه مطلب پاسخ تکمیلی رو ببینید

ماسک صورت زعفران

زعفران گران ترین و ارزشمندترین ادویه دنیاست است. زعفران حتی گران تر از طلا نیز هست، این ماسک خیلی سریع آماده می شود و تهیه آن بسیار راحت و آسان است. پوست را خنک و با طراوت میکند.

 

طرز تهیه ماسک زعفران و زردچوبه+ فیلم

 

قبل از توضیح درباره روش تهیه ماسک زعفران بگذارید ابتدا خواص و فواید زعفران  برای پوست را بیان کنیم.

 

فواید ماسک زعفران برای پوست

 زعفران به عنوان یک ماده غذایی مفید شناخته شده است که امروزه کاربرد های زیادی از جمله برای پوست دارد. قطعا تا به حال از خواص زعفران در طب سنتی  از مادرتان و یا مادر بزرگ هایتان در درمان  ناراحتی های پوستی شنیده باشید.زعفران  یکی از گرانترین ادویه هاست که قیمت آن ارزش بالای آن را ثابت می کند.

ماسک زعفران

فواید ماسک صورت زعفران

یک گیاه بسیار مفید برای تصفیه و پاکسازی پوست است.دارای مواد ضد باکتری برای درمان آکنه است.بسیاری افراد بر این ادعا که زعفران در روشن تر کردن پوست موثر است ,پافشاری می کنند.زعفران در از بین بردن آلودگی ها و نا خالصی  های روی پوست نقش موثری ایفا می کند.تنها ایرادی که از زعفران می توان گرفت ,قیمت بسیار زیاد آن است ,که آن هم به دلیل شرایط سخت پرورش و برداشت آن است.البته مقدار کمی از زعفران هم میتواند بسیار مفید باشد.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   زعفران در پریودی: تأثیر و عوارض خوردن چای زعفران

 

در ادامه طرز تهیه انواع ماسک صورت را ببینیدو با خواص و فواید  آن آشنا شوید

ماسک زعفران برای لک صورت

زعفران برای پوست

در فصل زمستان,گاهی پوست افراد خشک و تیره رنگ می شود.از ترکیب زعفران و عسل برای بازگرداندن لطافت و درخشندگی به پوست  میشود استفاده کرد.چند رشته زعفران را به یک قاشق عسل اضافه کنید.آنها را باهم مخلوط کنید و به پوست  بزنید.ویژگی آبرسانی عسل و درمان کنندگی زعفران, گردش خون را در پوست بهبود می بخشد و درخشندگی فوق العاده ای  را به پوست  می دهد.تاثیر این ماسک صورت برای لک یعنی شیر و زعفران برای پوست و لک صورت فوق العاده است.

ماسک زعفران برای لک صورت

ماسک صورت برای لک

طرز تهیه ماسک زعفران و شیر

روشن کردن پوست با زعفران

خواص شیر و زعفران برای پوست :ترکیب شیر و زعفران یه ترکیب بسیار مناسب و مفید برا یپوست و شادابی پوست صورت است در اینجا قصد داریم طرز تهیه ماسک زعفران و شیر را به ظور مختصر بیان کنیم.

ابتدا چند رشته زعفران را در مقداری شیر بریزید تا زمانیکه رنگ شیر تغییر کند مدت زمان نیم ساعت برای این کار کافی است. وسپس مقداری پودر سندل سفید را به آن اضافه کنید واز این ماسک تهیه شده به صورت و گردن خود بزنید.۱۵ تا ۲۰ دقیقه تامل کنید وبعد صورت خود رابشویید.استفاده مکرر از این ماسک به روشن تر شدن پوست کمک شایانی می کند.

ماسک زعفران برای پوست

ماسک شیر و زعفران برای درمان آفتاب سوختگی پوست :باز هم  یک روش دیگر طرز تهیه ماسک زعفران و شیر :آفتاب شدید به پوست صورت  صدمه زیادی می زند و درمان آن نیز با زعفران امکان پذیر است.کافی است که کمی شیر پر چرب تهیه کنید. مقداری زعفران را در آن قرار داده و بگذارید یک شب به طور کامل بماند.بعد از یک شب، انگشت خود را به داخل شیر زعفرانی بزنید و بعد روی محل های برنزه شده بمالید تا لکه های آفتاب سوختگی، با ماده شیر  و زعفران درگیر شده و از بین برود.  این کار را چندین بار انجام دهید تا لکه های  سریع تر از بین بروند.

خواص گلاب و زعفران برای پوست صورت

خواص گلاب و زعفران برای پوست

ماسک زعفران و گلاب

خواص گلاب و زعفران برای پوست

ماسک گلاب و زعفران برای پوست صورت : جوانسازی پوست با زعفران :اگر از پاک کننده ها برای پاکسازی و تمیز کردن پوست خود استفاده می کنید,ما به شما نوع طبیعی آن را یشنهاد می دهیم ,زعفران را با گلاب ترکیب کنید تا زمانی که رنگ زعفران با  گلاب ترکیب شود و با یک پنبه تمام صورت را آغشته کنید.بعضی از خانم ها, زعفران را با آب گرم وان حمام خود, تر کیب می کنند.این کار پوست را برای مدت زمان طولانی تری از پیری حفظ می کند و پوست جوانی خود رابه مدت طولانی تری حفظ می کند.

 

راهنمای خرید زعفران درجه یک را اینجا بخونید

کلیک کنید

فواید زعفران بر روی پوست

یکی از فواید زعفران تاثیر آن بر روی پوست و زیبا سازی آن است , ماسک زعفران برای لک صورت و پوست صورت درمان انواع آکنه و اگزما با زعفران و….در این قسمت توضیحی کوتاه در این مورد و نیز تاثیرانواع ماسک با زعفرون و فواید آن برای پوست بیان میکنیم.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   تاثیر زعفران در درمان سریع افسردگی و استرس

درمان آکنه ها با زعفران

درمان آکنه ها با زعفران :اگر پوست شما مستعد جوش و آکنه است از ترکیب زعفران و چند برگ ریحان برای رها شدن از شر آکنه استفاده کنید.خاصیت ضد باکتری این ترکیب عفونت  های ناشی از آکنه را از بین می برد.ماسک آماده شده را به صورتی که آکنه ای شده بزنید ومنتظر بمانیدتا خشک شود و بعد با آب بشویید.برای درمان اکنه لازم است که بارها این کار را انجام دهید تا آکنه ها با پوست زیبای شما خداحافظی کنند.

خواص زعفران برای پوست

درمان آکنه با زعفران

زعفران برای درمان آکنه:زعفران دارای خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده است و به عنوان یک نتیجه می تواند از آکنه و جوش ها جلوگیری کند، در نتیجه پوست جوان درخشان را فراهم می کند. زعفران نه تنها پاک کردن زخم ها و التهابات آکنه است، بلکه باعث می شود تا روغن ترشح شده توسط غدد سباسه نیز کاهش یابد.

شما می توانید ماسک صورت را با مخلوط کردن پودر زعفران، آب لیمو و پودر چوب صندل با هم آماده کنید. روی صورت خود بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه خشک شود برای حذف اسکار آکنه، مخلوط زعفران و آب را با هم مخلوط کنید، روی مناطق آسیب دیده اعمال کنید و پس از ۱۵ دقیقه شستشو دهید.

ماسک آلوئه ورا و زعفران

برای تهیه ماسک صورت زعفران و آلوئه ورا  کمی زعفرون بردارید و آن ها را در شیر حل کنید.اندازه دو قاشق ژل آلوئه ورا و اگر برگ آلورا بود به همان اندازه  به آن اضافه کنید و با هم ترکیب کنید  و روی صورت خود به آرامی بمالید و  بگذارید کاملا  خشک شود و سپس  با آب سرد با ملایمت بشویید.ترکیب آلوورا با زعفران باید به طور مرتب  مورد استفاده قرار گیرد تا تاثیر آن به مرور بر روی پوست نمایان شود.این ترکیب برای پوست های چرب شدیدا توصیه می شود.

ترکیب زعفران و ریحان:

یکی دیگر از فواید ماسک های زعفرانی ، پاکسازی پوست به وسیله ترکیب زعفران با ریحان است ترکیب زعفران و ریحان برای  پاکسازی پوست ورهایی از شر آکنه بسیار مفید است. اگر پوست شما دارای جوش و آکنه است، به راحتی از این ترکیب استفاده نمایید. خاصیت ضد باکتریایی ترکیب زعفران و ریحان عفونت‌های ناشی از انواع جوش ها را از بین می‌برد. ماسک تهیه شده را به صورت خود بزنید و صبر کنید تا کاملاخشک شود و بعد با آب ولرم بشویید.  شما با استفاده مداوم از این ترکیب  بسیار عالی می‌توانید اثرات آن را برای ازبین بردن جوش و آکنه مشاهده نمایید.

 

زعفران برای پیری پوست

جوانسازی پوست: اگر شما هم پاک‌کننده‌های طبیعی را به نوع شیمیایی آن ترجیح می‌دهید، زعفران اصل را با گلاب ترکیب کنید صبر کنید  که رنگ زعفران با گلاب ترکیب شود و به وسیله یک تکه پنبه آن را به صورت خود بمالید. بعد از ۱۰تا ۱۵دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید. این کار پیری پوست را به تعویق می‌اندازد و حس جوانی را در پوست حفظ می‌کند و پیری پوست سراغ شما نخواهد آمد.

طرز تهیه کرم زعفران برای پوست

طرز تهیه ماسک شیر و زعفران

زعفران برای درمان چین و چروک

یکی دیگر از خواص این ماسک درمان چین وچروک صورت به وسیله ماسک است.زعفران در هنگام ترکیب با سایر مواد، در برابر چین و چروک و خطوط ریز بسیار موثر است. برای تهیه ماسک صورت برای درمان چین و چروک صورت ابتدا ، پودر برنج، پودر زعفران، آب گوجه فرنگی را با شیر خام ترکیب کنید و روی گردن و صورت خودبمالید. بعد از چند دقیقه، ماسک را با آب آشامیدنی بشویید. برای دایره های تاریک اطراف چشم، ۲ قاشق غذاخوری پاستار را به یک قاشق زعفران اضافه کنید و در اطراف چشم خود قرار دهید. بعد از ۲۰ دقیقه با آب سرد کاملا شستشو دهید.

خواص زعفران برای پوست صورت

ماسک زعفران برای لک صورت

زعفران و ماست 

اگر می خواهید از چربی پوست رهایی پیدا کنید. باید از ترکیب ماسک مخصوص  زعفران و ماست استفاده کنید. کمی زعفران را مدتی در ماست خیس کنید.سپس یک قاشق آب لیمو به آن اضافه کنید وبا هم ترکیب کنید. صبر کنید تا ماست زرد شود. این مخلوط را روی صورت بمالید و بعد با آب سرد بشویید.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   خواص زعفران برای کبد +درمان کبد چرب دکتر خیراندیش

ماسک زعفران و چوب صندل

ماسک زعفرون و چوب صندل، این ماسک صورت به بهبود پوست درخشان و زیبا کمک می کندو خشکی پوست شما را از بین می برد.. یک قاشق پودر چوب صندل را با کمی شیر مخلوط کنید. سپس مقداری زعفران را به آن اضافه کنید و صبرکنید  تا  یک ساعت  حداقل بماند.

این ماسک را روی صورت خود بزنید. بگذارید ۳۰ تا ۴۰ دقیقه روی صورت بماند تا خشک شود و با آب سرد بشویید. استفاده از این ماسک برای پوست خشک عالی است.

ماسک زعفران و آرد

ترکیب زعفران و آرد برای پوست های مختلط مناسب است. پوست شما عموماً خشک است، به جز قسمت هایی که چرب است. ۲-۳ قاشق آرد و چند تار رشته زعفران را با کمی شیر مخلوط کنید. این ماسک را روی صورت بمالید و بعد با آب سرد بشویید. استفاده از این ماسک می تواند به شما کمک کند تا یک پوست عاری از آکنه داشته باشید و پوستتان درخشان شود. 

ماسک زعفران پوست های معمولی

ترکیب زعفران و توت فرنگی : ماسک زعفران و توت فرنگی برای پوست های نرمال و معمولی مناسب است، شما می توانید هر روز از این ماسک استفاده کنید. چند عدد توت فرنگی را له کنید تا خمیری درست شود.

چند رشته زعفران را به آن اضافه کنیدو با هم ترکیب کنید. و بگذارید ماسک مدتی روی پوست صورت  بنشیند. سپس با آب سرد بشویید. توت فرنگی حاوی مقدار زیادی ویتامین و پروتین های خوب است که می توانند به بهبود پوست و درخشان کردن آن کمک کنند.

کرم دست ساز زعفران

فواید زعفران و شیر

خواص زعفران برای پوست

فواید زعفران برای مشکلات پوستی

ظلای سرخ یک عامل ضد عفونی کننده طبیعی است و به همین ترتیب در برابر شرایط پوستی نظیر پسوریازیس و اگزما و غیره هنگامی که با شیر مخلوط می شود، موثر است.

درمان آفتاب سوختگی با زعفران

یکی دیگر از فواید زعفران درمان آفتاب سوختگی است.اگر شما به واسطه موقعیت شغلی خود  مدت زیادی را جلوی آفتاب بوده‌اید یا برنزه کرده‌اید، مقداری زرپران را به مدت یک شب در شیر پر چرب بریزید و بخیسانید. بعد از این مدت با انگشت آن را به پوست برنزه شده بمالید. این ترکیب به طرز باور نکردنی  اثر آفتاب سوختگی را از بین می‌برد و همچنین درخشندگی پوست را دو چندان می کند.

از مهمترین فواید زعفران میتوان به خواص زعفرون برای پوست اشاره کرد. این گیاه در برابر رنگدانه و برنزه بسیار موثر است. برای تهیه ماسک ، پودر آن را همراه با آب خیار یا لیمو مخلوط کنید و روی منطقه آسیب دیده اعمال کنید. سپس بعد از ۲۰ دقیقه با آب معمولی شسته شود. اگر بخواهید نتایج موثری داشته باشید، باید این کار را به طور مرتب تکرار کنید.

 

در پایان مطلب چنانچه مایل به خرید زعفران درجه یک واز کشاورز آنلاین هستید میتوانید از قسمت فروشگاه اینترنتی زعفران در صفحه اصلی سایت ، زعفران مورد نظر خود را در بسته بندی های متنوع و ست های کادویی های بسیار زیبا و نیز به صورت فله و عمده انتخاب و تهیه کنید و زعفران درجه یک در تهران را در همان روز درب منزل ببینید و سپس مبلغ مورد نظر را پرداخت نمایید.

کرم زعفران برای پوست

کرم زعفران

جهت خرید کرم زعفران طبیعی و ارگانیک و همچنین لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک عضو کانال تلگرام مه رو شوید.

 

زعفران برای پوست

لوازم ارایشی طبیعی

چنانچه تجربه ای درباره استفاده از زعفران و فواید آن و همچنین خواص زعفران برای پوست و یا طرز تهیه انواع ماسک زعفران را دارید میتوانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

 

4 پاسخ
  • admin گفته:

   سلام.
   برای بهره برداری از فواید ماسک زعفران بر روی پوست لازم نیست مقادیر زیادی از زعفرون رو استفاده کنید.میتونیدمقدار کمی از اون رو با شیر یا ماست مخلوط کنید و استفاده کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *