طرزتهيه شربت زعفران بسيارخوشمزه

شربت زعفران چیست و فواید و خواص آن چیست ، طرزتهيه شربت زعفران بسيارخوشمزه

زعفران چیست؟ زعفران یکی از گرانبهاترین و لاکچری ترین ادویه ها در جهان هست و طعم و رنگی که به غذاها و شیرینی میدهد فوق العاده است. طعم زعفران بی نظیر است و هیچ گیاه و یا ادویه ای این طعم خاص و فوق العاده را ندارد.
ایران بزرگترین تولید کننده زعفران در جهان هست و در درجه‌بندی کیفیت زعفران ، کیفیت زعفران ایرانی و زعفران گناباد که در سازمان جهانی فائو به دلیل کاشت به روش سنتی و آبیاری با قنات ثبت جهانی شده است و جزو بهترین کیفیت هاست.

خواص و فواید شربت زعفران

طرزتهيه شربت زعفران بسيارخوشمزه

ایران تولید کننده 90% زعفران در جهان می باشد. زعفران یک کلمه ی کاملا  عربی هست که در زبان لاتین  به آن سفرون  گفته می شود ولی کلمه زعفران از کلمه ی پارسی  زرپران گرفته شده است.

شربت زعفران

طرزتهيه شربت زعفران بسيارخوشمزه : شربت زعفرانی از نوشیدنی های بسیار خوشمزه و خوشرنگ می باشد که در ایران طرفداران خاص خودش را دارد و نوشیدن آن مخصوصاً در فصل تابستان، علاوه بر رفع تشنگی و عطش ، فواید و خواص بسیار زیادی برای بدن انسان دارد. این شربت از نوشیدنی های پرطرفدار در فصل گرم سال است.علاوه بر این در برخی از مراسمات مذهبی مانند محرم و یا جشن ها و اعیاد مذهبی  این شربت را به عنوان شربت نذریبین مردم پخش می کنند.

طرز تهیه شربت زعفران و گلاب

درست کردن شربت با زعفران

در ترکیت اصلی این شربت از زعفران و گلاب استفاده می گردد. با این حال برخی از افراد مواد دیگری همچون هل، آبلیمو ترش و بیدمشک به این شربت اضافه می نمایند.

 ما در این آموزش قصد داریم طرزتهيه شربت زعفران بسيارخوشمزه را بیان کنیم.امیدواریم  با استفاده از  این آموزش بتوانید شربت زعفران خوشمزه و مجلسی را به آسانی آماده کنید.