آشپزی و غذا با زعفران

طرز تهیه شربت زعفران غلیظ خوشمزه نذری محرم برای 30، 50 و یا 100 نفر

طرز تهیه شربت زعفران غلیظ

طرز تهیه شربت زعفران غلیظ

طرز تهیه شربت زعفران غلیظ برای 50 و یا 100 نفر : فواید و خواص شربت زعفران چیست، طرزتهیه شربت زعفران نذری محرم بسیارخوشمزه، مقدار شکر در شربت زعفران، این شربت غلیظ از نوشیدنی های پرطرفدار در فصل گرم سال است. علاوه بر این در برخی از مراسمات مذهبی مانند محرم و یا جشن ها و اعیاد مذهبی  این شربت را به عنوان شربت نذری بین مردم پخش می کنند. پاسخ به همه سوالات و اینکه چرا این شربت شکرک میزند را در ادامه مطلب مطالعه کنید.

زعفران یکی از گرانبهاترین ادویه ها در جهان هست و طعم و رنگی که به غذاها و شیرینی میدهد فوق العاده است. طعم زعفران بی نظیر است و هیچ گیاهی این طعم خاص و فوق العاده را ندارد. ایران بزرگترین تولید کننده زعفران در جهان هست و در درجه‌بندی کیفیت زعفران، کیفیت زعفران ایرانی و زعفران گناباد که در سازمان جهانی فائو به دلیل کاشت به روش سنتی و آبیاری با قنات ثبت جهانی شده است و جزو بهترین کیفیت هاست. این نکته را در ابتدا بیان میکنیم که برای داشتن شربت زعفران خوشمزه و مجلسی خرید زعفران را مستقیم از کشاورز انجام دهید.

مقدار شکر در شربت زعفران

 

طرز تهیه شربت زعفران با آبلیمو

شربت زعفران

طرز تهیه شربت زعفران غلیظ بسیارخوشمزه: این نوشیدنی از نوشیدنی های بسیار خوشمزه و خوشرنگ می باشد که در ایران طرفداران خاص خودش را دارد و نوشیدن آن مخصوصاً در فصل تابستان، علاوه بر رفع تشنگی و عطش، فواید و خواص بسیار زیادی برای بدن انسان دارد. این شربت از نوشیدنی های پرطرفدار در فصل گرم سال است.علاوه بر این در برخی از مراسمات مذهبی مانند محرم و یا جشن ها و اعیاد مذهبی  این شربت را به عنوان شربت نذری بین مردم پخش می کنند.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   انواع زعفران ساب

طرز تهیه شربت زعفران برای ۱۰۰ نفر

در ترکیت اصلی این شربت از زعفران و گلاب استفاده می گردد. با این حال برخی از افراد مواد دیگری همچون هل، آبلیمو ترش و بیدمشک به این شربت اضافه می نمایند. ما در این آموزش قصد داریم طرز تهیه شربت زعفران غلیظ بسیارخوشمزه را بیان کنیم.امیدواریم با استفاده از این آموزش بتوانید آن را به آسانی آماده کنید.

 

چجوری شربت زعفران غلیظ درست کنم

در ادامه مطلب طرز تهیه شربت زعفران غلیظ را به اسانی ببینید و به راحتی انجام دهید و در ادامه ویدیو رو تا انتها مشاهده نمایید.

مواد لازم برای تهیه شربت زعفرانی غلیظ

 • زعفران حل شده در آب به مقدار یک قاشق سوپ خوری
 • گلاب نصف لیوان
 • آب 6 لیوان
 • شکر 15 قاشق غذاخوری(برای 6 نفر)
طرز تهیه شربت زعفران

شربت زعفران و گلاب

طرز تهیه شربت زعفران غلیظ به مقدار زیاد برای 100 نفر

 • مواد لازم برای ۱۰۰ نفر
 • یک لیوان آبلیمو تازه (  حدود ۱۰۰ سی سی )
 • ۲۴ لیتر آب
 • 2 کیلوگرم شکر
 • ۲  لیوان گلاب(حدود 150 سی سی)
 • یخ به اندازه کافی
 • حدود 5 گرم زعفران
تعداد نفرات شکر زعفران آب
شربت زعفران برای 100 نفر 2 کیلو 5 گرم 24 لیتر
شربت زعفران برای 50 نفر 1 کیلو 2.5 گرم 12 لیتر
شربت زعفران برای 30 نفر 700 گرم
2 گرم
9  لیتر
شربت زعفران برای 20نفر 400 گرم 1 گرم 6 لیتر
شربت زعفران برای 10 نفر 150 گرم 0.5 گرم 3 لیتر

مواد ذکر شده حداقل لازم برای تهیه یک شربت غلیظ و خوشمزه است.

شکر لازم برای شربت : در صورت تمایل به شیرین بودن شکر و یا سایر مواد لازم را افزایش دهید. نذرتون قبول

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   طرز تهیه نان زعفرانی سوئدی برای کریسمس

طرز تهیه شربت زعفران برای 50 نفر

برای تهیه شربت نذری زعفران برای پنجاه نفر مواد بالا را نصف کنید. فیلم روش تهیه را در انتها ببینید. (نذرتون قبول، التماس دعا)

 •  روش تهیه این شربت خوشمزه، ابتدا باید زعفران را آب کنیم. برای این کار زعفران را خوب می کوبیم و به صورت پودر در می آوریم و در یک ظرف شیشه ای می ریزیم. سپس چند تکه یخ کوچک اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا یخ در دمای محیط ذوب شود. این کار موجب رنگ دهی بهتر و کامل زعفران می شود. این روش خیلی بهتر از روش آب کردن زعفران با استفاده از آب جوش است.طرز تهیه شربت زعفران برای 50 نفر
 •  در این مرحله باید شهد درست کنیم. برای این کار مقداری آب را در یک قابلمه روی حرارت قرار می دهیم تا بجوشد. سپس حرارت را کم می کنیم و شکر را اضافه می کنیم و حدود 15 تا 20 دقیقه صبر می کنیم تا شربت با حرارت ملایم بجوشد و غلیظ تر شود و به  قوام دلخواه و مطلوب برسد. بعد از اینکه به قوام لازم رسید، حرارت زیر قابلمه را خاموش می کنیم و صبر می کنید تا شربت کمی سرد شود.
 • پس از اینکه شربت کمی خنک شد، گلاب و زعفران آب شده را به قابلمه شربت اضافه می کنیم. همچنین در صورتی که علاقه داشته باشید می توانید 3 تا 4 قطره اسانس هل به این شربت اضافه کنید. توجه داشته باشید اسانس هل بسیار تلخ است و اگر زیادی بریزید، طعم شربت  تلخ خواهد شد. سپس صبر می کنیم تا شربت به طور کامل خنک گردد.طرز تهیه شربت زعفران غلیظ نذری بسیار خوشمزه
 •  پس از اینکه به طور کامل خنک شد، به هنگام نوشیدن شربت  آن را با آب و یخ به اندازه کافی رقیق می کنیم و بعدش سرو می کنیم. همچنین می توانید این شربت را در بطری های شیشه ای بریزید و برای مدت طولانی در یخچال نگهداری کنیم. امیدواریم از خوردن این نوشیدنی خوشمزه لذت کامل را ببرید.
 • کالری هر ۳۰میلی‌لیتر ۷۵ کالری

 

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   طرز تهیه دنت زعفرانی با ژلاتین خوشمزه و مجلسی با & بدون خامه

فیلم تهیه شربت زعفران برای 50 نفر

 

نکات لازم در تهیه شربت زعفران غلیظ بسیار خوشمزه

علت کپک زدن و یا ترش شدن شربت زعفران غلیظ

اگر شربت به اندازه  کافی به قوام نرسد، ممکن است شربت شما ترش شود و یا ممکن است  کپک بزند. به هر حال اگر در روزهای اول متوجه رقیق شدن شربت خود شدید، آن را دوباره بجوشانید تا به قوام مطلوبی برسد.

شربت زعفران با یک کیلو شکر

با یک کیلو شکر میتوان برای 50 نفر شربت زعفران خوشمزه تهیه نمود. روش تهیه را در ویدیو بالا ببینید. و مراحل را طبق ویدیو انجام دهید.

علت شکر زدن شربت زعفران

 •  برای اینکه شربت شکرک نزند باید به آن به اندازه یک قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه نمایید.
 • اگر بعد از اضافه کردن شکر حرارت را کم نکنید و شربت شما با حرارت زیاد به قوام رسیده باشد و آب آن سریع تبخیر گردد، در این حالت شربت شما شکرک خواهد زد. برای جلوگیری از شکرک زدن می توانید مقداری آب جوش به شربت اضافه کنید و دوباره آن را بجوشانید و وقتی جوشید ، حرارت را کم کرده  تا با حرارت ملایم به قوام کافی برسد.

خواص شربت زعفران

زعفران خواص فوق العاده و زیادی دارد که در قسمت مقالات زعفرانی  میتوانید آن را مطالعه کنید. با مصرف این وشیدنی گوارا میتوانید به آسانی از تمام خواص زعفران و نیز خواص گلاب  بهرمند بشوید

 گلاب طبیعتی گرم دارد و برای اعصاب و سلامتی قلب بسیار مفید است.از این رو می توات بیان کرد  که شربت گلاب و زعفران برای رفع بی خوابی و تنش های‌ عصبی، و نیز  تقویت قلب و عروق بسیار مفید است.

فیلم طرز تهیه شربت زعفران غلیظ

در این فیلم می توانید طرز تهیه شربت زعفران برای نذری رو به آسان ترین شکل ممکن ببینید.

فیلم طرز تهیه شربت زعفران غلیظ را مشاهده نمودید، چنانچه در این زمینه تجربه ای دارید میتوانید آن را از قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

برای یک کیلو شکر چقدر اب لازم است؟

برای یک کیلو شکر جهت تهیه شربت غلیظ زعفران حدود 12 لیتر آب لازم است.

یک کیلو شکر برای چند نفر شربت میدهد ؟

با یک کیلو شکر میتواند برای 50 نفر شربت زعفران نذری بسیار خوشمزه تهیه و اماده کرد.

یک ستاره<<>>5ستاره

3.9/5 (49 نظر)

6 دیدگاه در “طرز تهیه شربت زعفران غلیظ خوشمزه نذری محرم برای 30، 50 و یا 100 نفر

 1. فرنگیس گفت:

  این شربت فوق العادس، مخصوصا خواص و فوایدش برای تقویت سیستم ایمنی بدن

 2. فائزه گفت:

  عالییییییییییییییییی

 3. tiny گفت:

  Right away Ӏ am going away to do myy breakfast, when having mmy breakfast ⅽoming agaіn to read furtһer news.

 4. الهام گفت:

  دستورتون عالی بود، استفاده کردیم ازش برای تهیه شربت نذری زعفرانی. خدا به کسب و کارتون برکت بده.

 5. online گفت:

  Hi there to every one, the contents present at this web site are actually amazing for people knowledge,.

 6. محمد طاها گفت:

  تشکر از شما. خدا ازتون قبول کنه. این دستورالعمل خیلی کمکمون کرد.برای نذری روز عاشورا استفاده کردیم

نظرات بسته شده است.