بهترین زعفران دنیا مال کجاست

بهترین زعفران برای کجاست , بهترین زعفران دنیا مال کجاست , بهترین زعفران جهان, بهترين مارك زعفران چيه , بهترین زعفران ایران ,  بهترین زعفران صادراتی ایران , قیمت بهترین زعفران ایران , بهترین نوع زعفران برای صادرات ، بهترین زعفران ایران کجاست

در این مطلب سعی می کنیم برای تمامی سوالات بالا از جمله بهترین زعفران ایران پاسخ مناسبی ارائه کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین زعفران دنیا

بهترین زعفران برای کجاست

بهترین زعفران جهان

برای اینکه بدانیم بهترین زعفران دنیا ماله کجاست باید ابتدا ببینیم سازمان بین المللی وجود دارد که بدون هیچ گونه قصد و قرض سیاسی و اجتماعی این نتیجه ها را اعلام کند یا خیر .

بهترین زعفران برای کجاست

بهترین زعفران دنیا مال کجاست

بهترین زعفران دنیا مال کدام کشور است

برای اولین باردر سال 1393 زعفران افغانستان و آن هم زعفران هرات جایزه‏‌ی جهانی بهترین زعفران جهان را کسب کرده است. انستتیوی جهانی آزمایش ذائقه و کیفیت،نمایشگاه سالانه محصولات غذایی خود را در شهر بروکسل بلژیک برگزار کرد. در این مراسم که بیشتر ازهزار نوع از محصولات موادغذایی که به رقابت گذاشته شده بود؛ زعفران افغانستان توانست جایزه بهترین زعفران جهان را به دست آورد.و این روند درسال های 94 و 95 نیز تکرار شده است.

البته با توجه به مسائل سیاسی منطقه و نیز نفوذ کشور های غربی برای تحریم اقتصادی ایران وضربه زدن به کشاورزی ایران این نتایج قابل پیش بینی به نظر می رسید.

بهترین زعفران دنیا

سابقه کشت زعفران در ایران به عهد باستان بر می گردد. سپس از ایران به یونان و روم نیز رفته است. در دوره پارت‌ها زعفران ایران به روم صادر گردید  و بعدها در دوره مغول زعفران ایران به کشور چین صادر شد و چین نیز از جمله مشتریان زعفران در ایران شد و البته هست.

گفته شده در دوران  ساسانیان زعفران در قم نیز رایج شد. در دوره اسلامی زعفران به کشورهای عربی نیز رفته است و کشورهای اطراف مدیترانه نیز با طریقه کشت آن آشنا شدند.به طوری که کشور مغرب(مراکش) یکی از تولید کنندگان زعفران در دنیا به شمار می رود.

بهترین زعفران برای کجاست

مرغوب ترین زعفران دنیا

بهترین زعفران دنیا برای کجاست؟

ایران بزرگترین تولید کننده زعفران در دنیاست و مقام اول را از آن خود کرده است ، قائنات در زمینه تولید زعفران  دارای برند جهانی است. و زعفران گناباد با ثبت شدن در سازمان جهانی فائو  به دلیل کشت به روش سنتی و آبیاری با قنات(روش های کاشت ارگانیک) و نیز تربت حیدریه  به عنوان بزرگترین تولید کننده زعفران در جهان  عنوان ها ی مختلفی را  در جهان از آن خود کرده اند.

در مجموع می توان نتیجه گرفت که بهترین زعفران دنیا زعفران خراسان  است به دلیل عطر و بوی بی نظیر و ظاهر زیبایی که دارد.

بهترین زعفران ایران کجاست

بدون شک زعفران ایران مرغوبترین و بهترین است در جهان و این برای همگان به اثبات رسیده است.برای صادرات زعفران نکات زیادی را باید مد نظر قرار دهیم که از جمله می توان به نیاز طرف مقابل در کشور مقصد اشاره کرد.و برای این کار ابتدا باید بازار هدف زعفران را بررسی کرد تا بتوانیم صادرات بهتری را داشته و رضایت مشتریان رز عفران را جلب نمایم. عنوان بهترین زعفران صادراتی ایران نیز بر همین اساس و طبق نظر مصرف کننده و یا مشتریان خارجی در این زمینه متفاوت خواهد بود. عده ای زعفران گناباد را عنوان بهترین زعفران صادراتی ایران عنوان می کنند به دلیل ثبت جهانی و عطر و بوی بی نظیر، عده ای زعفران تربت حیدریه ،قلم های درشت و زیبا و عده ای زعفران قائنات( شهرت) .

بهترین زعفران دنیا مال کجاست

بهترین زعفران صادراتی

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید مطلب خرید زعفران صادراتی را مطالعه کنید تا با روشهای صادرات زعفران بیشتر آشنا شوید .

 

بهترين مارك زعفران چيه

 بهترین برند زعفران زعفرانی است که  مستقیم از خود کشاورز خریداری بشه چرا که مارک ها و برند های مختلفی که در زمینه زعفران وجود دارند نیز برای تامین زعفران خود زعفران را مستقیم از کشاورز میخرند و یا حتی با چندین واسطه از کشاورز تهیه می کنند. بهترین مارک زعفران ، زعفران کشاورز و خراسان است.

بهترین زعفران ایران

آنچه که در اذهان عموم مردم از قدیم جا افتاده است با عنوان زعفران همواره نام قائنات و زعفران قائنات است .به طوری که حتی عده ای از مردم فک می کنند که قاینات نوعی زعفران است مانند نگین و سرگل  و اکثرا صادر گنندگان و کسانی که در کار فروش و صادرات زعفران هستند این نکته را میدانند که زعفران تربت حیدریه دارای شکل ظاهری زیبا و قلم های درشتری نسبت به زعفران گناباد و قاین است و در عوض عطر و بویی که زعفران گناباد دارد را هیچ یک از زعفران های موجود در ایران ندارد زیرا زعفران در گناباد به روش کاملا سنتی کشت می شود و ثانیا آبیاری آن توسط آب قنات صورت میگیرد.

بهترین زعفران دنیا مال کجاست

بهترین زعفران ایران

قیمت بهترین زعفران ایران

همانطور که اغلب می دانند قیمت زعفران و تعیین قیمت زعفران در ایران مولفه های متعددی دارد.که از جمله میتوان به قیمت دلار ، شرایط و ضوابط صادرات ، قیمت طلا و… اشاره کرد برای آگاهی از قیمت زعفران  و چگونگی تعیین قیمت بهترین زعفران ایران مطالب قیمت زعفران  را در بخش مقالات مطالعه نمایید .

بهترین زعفران چه  زعفرانی است

امروزه با توجه به افزایش قیمت زعفران و نیز وجود افراد سود جو در این زمینه تقلب های زیادی در زعفران  به وجود آمده که شناخت بهترین زعفران را برای افراد عادی و عموم مردم سخت شده و اغلب مردم برای شناخت بهترین زعفران با مشکل مواجه هستند. 

برای اینکار ما به همراه بچه های تیم زعفرانیک مطلب کامل و جامعی رو در زمینه تشخیص زعفران اصل آماده کرده ایم که خوندنش خالی از لطف نیست .پیشنهاد میکنیم در قسمت مقالات مطالعه نمایید.

فروشگاه اینترنتی زعفران