کاشت زعفران + آموزش

آموزش کاشت زعفران , هزینه کاشت یک هکتار زعفران,حداکثر برداشت زعفران در هکتار , قیمت هر کیلو پیاز زعفران , هر پیاز زعفران چند گل میدهد ,سرمایه اولیه برای کاشت زعفران , براورد هزینه کاشت زعفران ,  مراحل کاشت تا برداشت زعفران ,حداقل زمین برای کاشت زعفران , هزینه کاشت زعفران , زمان کاشت زعفران ,زمان برداشت زعفران ,کشت زعفران

مراحل کاشت تا برداشت زعفران

زعفران به دلیل داشتن خواص دارویی ودرمانی به عنوان گران بهاترین و سلطان ادویه های جهان  معروف است که از کلاله آن به دلیل داشتن مواد رنگی و معطر در ، قنادی وطباخی و در تولید داروها استفاده می شود. زعفران در مناطق وسیعی از دنیا مانند یونان، ترکیه، افغانستان و ایران رشد یافته و از این نواحی به هندوستان، چین، اسپانیا ،ایتالیا و سایر نقاط دنیا انتقال یافته است.

saffron-cultivation

مراحل کاشت و برداشت زعفران

تولید زعفران در ایران سابقه ای بسیار طولانی دارد و در گذشته کشت زعفران در استانهای خراسان، فارس، کرمان، مرکزی، یزد و اصفهان به طور وسیع تری مرسوم بوده است.در این مطلب با آموزش کاشت زعفران همراه شما هستیم.

روش کاشت زعفران

در حال حاضر حدود 95 % زعفران ایران در شهرستانهای تربت حیدریه، گناباد، کاشمر ،فردوس، طبس، بیرجند، قاین، بشرویه، سرایان، بجستان، خلیل آباد، بردسکن، و مه ولات کشت و تولید می شود.

اهمیت کشت زعفران :

از جمله محصولات صادراتی کشاورزی Crocus Sativus زعفران با نام علمی ایران است که در وضعیت اقتصادی و اجتماعی زعفران کاران که عمدتاً جزء مناطق

خشک و کم باران است، تاثیر قابل توجهی دارد. 98 % زعفران ایران در مناطق جنوبی خراسان بزرگ تولید می شود.

عواملی که باعث کشت زعفران به عنوان یک گیاه استراتژیک گردیده عبارتند از:

کشت زعفران و نیاز به آب کم:

مهمترین عامل گسترش و توسعه این گیاه در مناطق خشک و کم آب، نیاز کم این گیاه به آب آبیاری است. حداکثر نیاز آبی این گیاه حدود 6هزار متر مکعب م یباشد. نکته مهم و قابل تامل این که این گیاه زمانی به آب نیاز دارد که سایر گیاهان زراعی نیاز به آب نداشته یا اینکه کمتر به آب آبیاری نیاز دارند. نیاز آبی این گیاه از حدود نیمه مهرماه شروع و تا حدود نیمه اردیبهشت ماه ادامه دارد.

saffron-cultivation3

مراحل کاشت تا برداشت زعفران

ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت با کشت زعفران :

با توجه به اینکه مراحل کاشت تا برداشت زعفران با نیروی انسانی انجام می گیرد و تقریباً ادوات خاصی بکار نمی رود، هر هکتار زعفران کاری جهت امر

کاشت، داشت و برداشت و جداسازی کلاله از سایر اجزاء گل به 270 نفر روز کار نیاز دارد. با توجه به اینکه هر 200 نفر روز کار در سال یک شغل دائم ایجاد

 می کند.

در وضع موجود هر هکتار زعفران بیش از یک نفر اشتغال زایی دارد.از طرفی نظر به اینکه داشت و برداشت زعفران کار سخت و طاقت فرسایی

نمی باشد ، تقریباً همه اعضای خانواده ی کشاورز می توانند در امر تولید زعفران کمک نمایند.

ارزش اقتصادی بالای کشت زعفران :

 میانگین تولید محصول سالیانه به ازاء هر هکتار حدود 5 کیلوگرم کلاله خشک زعفران است که با توجه به قیمت بالای زعفران،درآمد خوبی نسبت به سایر محصولات با توجه به آب مصرف شده نصیب کشاورز خواهد شد. قیمت زعفران در سال جاری (1398)حداقل 100000000 ریال می باشد. به همین دلیل است  که آموزش کاشت زعفران بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

کاشت-زعفران

آموزش کشت زعفران

صادرات و ارز آوری کشت زعفران :

بیشتر زعفران تولیدی ایران به سایر کشور های دنیا  صادر می شود که با توجه به ارزش آن، درآمد قابل قبولی وارد ایران می شود. بطوری که در سال 83 ایران با تولید  213/62 تن زعفران رو به رد بود که مقدار 172 تن از آن را به 41 کشور جهان صادر نموده است.

آموزش کاشت و برداشت زعفران

آموزش کاشت زعفران

آموزش کاشت زعفران

امکان بهره برداری :

  • چندین سال در یک نوبت کاشت زعفران .
  • ماندگاری زیاد زعفران (بیش از دو سال)
  • به ماشن آلات سنگین و تکنولوژی پیچیده نیاز ندارد.
  • حجم زعفران تولیدی اندک و نیاز به انبارهای بزرگ نندارد و حمل و نقل زعفران راحت است.

موارد مصرف زعفران:

موارد استفاده از زعفران در جهان بسیار زیاد است و به سبب رنگ زیبا، عطر و طعم دلپذیر و خواص دارویی که دارد، کاربردهای عمده زیر را می توان برای آن

نام برد

از طبع زعفران  و عطر آن به عنوان ادویه ،رنگ و برای عطر بخشیدن به مواد غذایی که اشتها آور است ،استفاده می شود.

در تهیه شیرینی و نوشابه و انواع شربت کاربرد بسیاری دارد

فواید کاشت زعفران

آموزش کاشت زعفران

گیاهی دارویی است که خواص آن را در مطلب خواص زعفران به طور کامل بیان کرده ایم.جهت مطالعه کلیک کنید.

مشخصات زعفران :

زعفران  چیست:گیاهی است علفی، دائمی و دارای ساقه های زیر زمینی یا بنه می باشد که در بین کشاورزان به پیاز زعفران مشهور است.

پوشش روی بنه از نوع الیاف طولی موازی به رنگ قهوه ای است. در رأس پیازها 1 جوانه دیده می شود. از جوانه های رأسی – بسته به درشتی و شادابی پیاز   4 گل و برگ تولید می شود.

پیاز جدید  در بالای پیازهای قبلی شکل می گیرد و به همین دلیل پیازهای جدید به سطح خاک نزدیک می شوند.  ریشه های زعفران افشان و کوتاه – درشتی پیازها از 1 تا 20  متفاوت است، از این رو خاک عمیق و حاصلخیز و سبک برای رشد و نمو پیازها مناسب می باشد.

saffron-cultivation

آموزش کشت زعفران:پیاز مناسب جهت کشت زعفران

پوشش گل از سه کاسبرگ و سه گلبرگ بنفش تشکیل شده است. به طوری که تشخیص کاسبرگها از گلبرگها مشکل م یباشد. تعداد پرچمها سه عدد،

طول پرچم ها دو برابر بساک و زرد رنگ است. تخمدان گل زعفران در داخل چمچمه و در چند سانتیمتری سطح خاک قرار دارد. خامه میله باریک و بلندی است که از روی تخمدان بیرون م یآید و در انتها به سه 2 سانتیمتر و هر رشته کلاله – کلاله قرمز عنابی ختم م یشود. طول هر رشته کلاله 3 میلیمتر است. – ظاهر بوقی شکل دارد. دهانه بوق دندانه دار و پهن و به عرض 4 قسمت مورد استفاده زعفران همین کلاله سه شاخه است.

saffron-cultivation

مراحل کاشت تا برداشت زعفران

برگها معمولاً بعد از ظهور گلها ظاهر می شود، مگر آنکه در آبیاری زعفران تعجیل شود. برگها مستقیماً از روی پیاز خارج می گردد و فاقد ساقه هوایی است. گلهای مربوط به یک جوانه رأسی در داخل یک چمچمه دو کفه ای سفید رنگ قرار دارد. وظیفه چمچمه حفاظت از اندامهای رویشی و زایشی است . چمچمه اولین اندامی است که سطح خاک را می شکافد و از خاک بیرون می آید.

مراحل کاشت زعفران:

گیاه زعفران دارای سه مرحله رشدی است که عبارتند از: رشد رویشی، رشد زایشی و حالت کمون.

مباحثی از رشد و نمو زعفران را که ضرورت کاربردی دارد می توان به شرح زیر عنوان نمود.

این اعمال بیرون خاک و داخل خاک صورت می گیرد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، این گیاه دو ماه استراحت کامل دارد.

از هنگامی که برگها خشک می گردد یعنی حدود نیمه اردیبهشت ماه تا نیمه تیرماه و ماههای دیگر سال را در فعالیت به سر می برد که بهتر است کشت پیاز در اواسط این زمان یعنی خرداد ماه انجام گیرد.

از نیمه تیرماه تا نیمه مهرماه در داخل پیاز و هفت ماه دیگر یعنی از نیمه مهر تا نیمه اردیبهشت شامل زاد آوری و رویش برگ است که بیرون از خاک انجام

می شود. از نیمه تیرماه تا نیمه مرداد برگهای اولیه در جوانه پیاز بوجود می آید لذا طبق تحقیقات صورت گرفته بهتر است در این زمان هیچگونه آبیاری صورت نگیرد که چنانچه آبیاری انجام شود، روی عملکرد اثر منفی دارد.

از نیمه مرداد ماه تا 25 مرداد ماه جام گل و دستگاه تناسلی بوجود م یآید که طبق تحقیقات انجام شده آبیاری تابستانه اثر مثبتی در گل آوری دارد. بطوری که آبیاری در 20 مرداد در مزارع تازه کشت شده 17 درصد و در مزارع چند ساله 40 درصد افزایش محصول را به همراه دارد.

کاشت و برداشت زعفران

آموزش کاشت زعفران

در طول پائیز و زمستان در انتهای لوله گل تورمی بوجود م یآید که نشانه تشکیل پیاز دختر است. این پیاز از حدود دیماه شروع به مکیدن جسم پیاز مادر می نماید و در طول بهمن و اسفند به مرور مواد غذایی از پیاز مادر به دختر منتقل و در انتهای فصل از پیاز مادر قبلی چیزی به جز یک پوسته خشبی نازک باقی نخواهد ماند و پیاز جدید هم فاقد ریشه بوده و برای ادامه فعالیت های خود متکی به برگها می باشد.بنابراین محلول پاشی با کود مایع در بهمن و اسفند ماه طبق تحقیقات انجام شده موجب 33 درصد افزایش محصول خواهد شد.

آب و هوای مناسب جهت کشت زعفران :

عوامل آب و هوایی متغییرهای کنترل نشده ای هستند که در تمامی مراحل زندگی گیاه اثر دارد. این اثرات در گیاهان چند ساله به مراتب بیشتر از گیاهان

یکساله م یباشد. اطلاع از شرایط آب و هوایی هر منطقه و همچنین اطلاع از نیازهای بیوکلیمایی هر گیاه این امکان را بوجود می آورد که می توان از عوامل جوی مساعد و مناسب بهر هگیری نمود و نیز به موقع خسارات عوامل جوی نا مساعد را کاهش داد.

آموزش کاشت زعفران

آموزش کشت زعفران:مزارع کشت زعفران در گناباد

زعفران گیاهی نیمه گرمسیری است و در نقاطی که دارای زمستانهای ملایم و تابستانهای گرم و خشک است به خوبی می روید. مقاومت زعفران در مقابل سرما زیاد بوده و از 10 تا 15  درجه و بعضاً تا 20 – درجه سانتی گراد را تحمل می کند. ولی وجود یک پائیز خنک، بدون یخبندان و بدون بارندگی برای گلدهی بسیار مناسب است. حداکثر دمای قابل تحمل این گیاه 40 درجه سانتی گراد است و این گیاه در ارتفاع 1300 تا 2300 متر از سطح دریا عملکرد خوبی را نشان می دهد.