,

قیمت زعفران در ترکیه ۱۴۰۲

ترکیه یکی از کشورهایی است که هر ایرانی علاقمنداست برای یک بار هم که شده به آنجا سفر کند. معمولا ما ایرانی ها تمایل داریم هنگام مسافرت برخی از کالاهای پر سود از جمله زعفران و پسته را نیز با خود به ترکیه برده و از فروش آن سود کنیم و به اصطلاح خرج سفر خود را دربیاوریم.  اما آیا از قوانین صادرات زعفران به ترکیه آگاه هستید؟چقدر زعفران میشه برد ترکیه؟ حال اگر می خواهید بدانید قیمت زعفران در ترکیه چند لیر و یا دلار است و با فاکتورهای تعیین قیمت زعفران در ترکیه آشنا شوید با ما همراه باشید تا پاسخ همه سولات خود را پیدا کنید.

قیمت زعفران در ترکیه

صادرات زعفران به ترکیه و به هر کشور دیگری در دنیا نیازمند اخذ مجوزهای لازم است. کارت بازرگانی،، گواهی استاندارد، گواهی بهداشت دامی نباتی از جمله مدارک مورد نیاز برای صادرات زعفران می باشد. زعفران را می تواند به صورت فله (در بسته بندی های ۵۰۰ گرمی) یا به صورت بسته بندی شده (ازنیم گرم زعفران تا یک کیلو زعفران)  به کشور مقصد از جمله ترکیه و سایر نقاط دنیا صادر کرد.

قیمت ۱۰۰ گرم زعفران در ترکیه

چقدر زعفران میشه برد ترکیه

بسیاری از مسافران و مرزنشینان ایران، زعفران را از طریق مرزهای زمینی و هوایی به ترکیه وارد می کنند. در صادرات زعفران به صورت چمدانی هر پاسپورت یا مسافر می‌تواند تا حدود ۱۰۰ گرم زعفران ( حدود ۸۰ دلار) را با خود به خارج از کشور ببرد و نیاز به اخذ هیچگونه مجوزی نیست. در این مدل صادرات زعفران نیاز به پرداخت هزینه های زیاد گمرک و ارسال بار نیست.

قیمت خرید زعفران ۱۰۰ گرمی

قیمت زعفران در ترکیه ۲۰۲۴

قیمت زعفران در ترکیه ۲۰۲۴ به توافق بین شما و مشتری شما در ترکیه بستگی دارد و به شرایط خاصی بستگی ندارد. اما به طور کلی قیمت زعفران درخارج کشور بسیار بیشتر از قیمت زعفران در داخل کشور می باشد. به همین دلیل ارسال زعفران به ترکیه و سایر کشور ها سود بسیار خوبی دارد.

قیمت زعفران در ترکیه 2024

قیمت هر گرم زعفران در ترکیه

یکی از برند های ترک دو گرم زعفران را در سایت‌ فروش آنلاین زعفران ترکی به قیمت ۳۵ دلار می‌فروشد. قیمت زعفران در ترکیه پیرو قانون خاصی نیست و بستگی به توافق بین شما و مشتری شما دارد.

یکی از بهترین روش ها برای اطلاع و  آگاهی از قیمت هر گرم طلای سرخ در ترکیه، تماس برقرار کردن با شرکت های خریدار زعفران است. این شرکت ها، طلای سرخ اصیل ایرانی را در بسته بندی های مثقالی و گرمی در بازار ترکیه میفروشند و مشتری های مخصوص خود را دارند.. این شرکت ها دارای نمایندگی های رسمی در ترکیه هستند. در مورد قیمت زعفران در ترکیه، کاملا بستگی به نوسانات قیمت آن در بازار ایران دارد.

 

قیمت زعفران در وان ترکیه

 وان، بزرگ‌ترین شهر در شرق ترکیه که مرکز استان وان می‌باشد. وان یکی از شهرهای تاریخی ترکیه باشد .زبان مردم آن کردی کرمانجی و برای کارهای رسمی از ترکی استانبولی استفاده می‌کنند با جمعیت ۳۶۱٬۱۶۳ نفر است که امروزه به حدود ۶۰۰٬۰۰۰ نفر هم رسیده‌است. در شهر وان زعفران ایرانی کاملا شناخته شده است و مشتریان زعفران ایرانی به دنیال زعفران سوپر نگین اتویی می باشند. ویکی‌پدیا

قیمت زعفران در وان ترکیه

قیمت زعفران در استانبول ترکیه

ترکیه یکی از مهم ترین خریداران زعفران ایران می باشد و در این میان شهر استانبول به دلیل اینکه بزرگترین شهر اقتصادی ترکیه است و مرکز اقتصادی این کشور بشمار می رود بیشترین خرید زعفران ایرانی را به خود اختصاص داده است. استانبول دارای هتل های بین المللی و توریستی های فراوانی است. انواع و اقسام رستوران های ترکی و خارجی در استانبول قرار دارند و برای مصرف روزانه خود زعفران ایران را میخرند. لذا یک مصرف کننده بزرگ زعفران محسوب می شود.

قیمت زعفران در استانبول ترکیه

همچنین اکثر توریست های کشور ترکیه و شهر استانبول توریست های حوزه ی خلیج فارس و کشور های عربی هستند. از طرفی علایق ترک ها و عرب ها بسیار شبیه به هم هست و آنها نیز به دنبال زعفران سوپر نگین ایرانی هستند.

ادویه فروشان  استانبول اذعان دارند که توریست ها مهم ترین خریداران زعفران ایرانی در ترکیه هستند. به همین دلیل استانبول یکی از مهم ترین مقاصد زعفران ایرانی است. به همین دلیل اکثر ایرانیانی که عازم ترکیه هستند با خود زعفران به ترکیه میبرند.

قیمت زعفران کیلویی در ترکیه

البته به علت کاهش ارزش تومان در مقابل دلار، خرید زعفران از ایران برای بسیاری از کشورها سودآور است. کشور ترکیه به دلیل همسایگی با ایران و نزدیکی جغرافیایی به کشور ما، همچنین بدلیل عدم نیاز بازرگانان و تجار ایرانی به ویزا برای ورود به ترکیه، این فرصت را به تجار و بازرگانان می دهد که بتوانند این طلای سرخ ایرانی را در بازارهای جهانی به راحتی به فروش برسانند. با توجه به اینکه ترکیه روابط فراوانی با کشورهای اروپایی دارد، بازرگانان ایرانی می توانند با صادرات زعفران به این کشور، این محصولات را در کشورهای اروپایی به فروش برسانند. قیمت زعفران کیلویی در ترکیه از ۲۰۰۰ دلار به بالا میباشد.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   قیمت خرید زعفران کیلویی امروز ۱۴۰۲

تفاوت قیمت زعفران در ایران و ترکیه

هرچند قیمت زعفران با توجه به نوع و کیفیت آن متفاوت است، اما بازارهای بین‌المللی مانند ترکیه، با ارائه زعفران با کیفیت، قیمتی دو یا سه برابر نرخ زعفران در ایران ارایه می‌دهند. البته قیمت زعفران در ترکیه با لیر محاسبه می‌شود و قیمت خرید آن با قیمت فروش آن بسیار متغییر است. در واقع فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی که زعفران را به بازار می‌آورند، قیمت‌های گزافی برای آن تعیین می‌کنند، اما خریداران ایرانی زعفران را با قیمت بسیار کمتری از  ایرانی ها میخرند.

اگر به دنبال کسب سود بیشتر از صادرات زعفران هستید، بهتر است بتوانید آن را با قیمت مناسب‌تر در ایران تهیه کنید. از طرفی،و فروشنده تضمین دهد که کیفیت زعفرانی که می‌خرید، با استانداردهای بین‌المللی مطابقت دارد. شما می‌توانید زعفران با کیفیت عالی و با قیمت مناسب را از وبسایت ما تهیه کنید. ما در زمینه کشت زعفران فعالیت می‌کنیم و تولیدکننده زعفران در منطقه قائنات هستیم.

خریداران زعفران در ترکیه

علاوه بر آگاهی از قیمت زعفران در ترکیه، افراد علاقه دارند بدانند که کسانی که زعفران را در ترکیه خرید می‌کنند، چه کسانی هستند؟ در واقع، خود مردم ترکیه به زعفران آشنایی چندانی ندارند و به طور کمتری از این محصول استفاده می‌کنند. خریداران اصلی زعفران در ترکیه، رستوران‌های بین‌المللی عربی، ایرانی، ترکی و هندی هستند که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را جذب می‌کنند.

گردشگران منطقه خلیج فارس بسیار علاقه‌مند به خرید زعفران ایرانی هستند و بنا به گفته فروشندگان ترک، بیشترین خریداران عمده زعفران ایرانی هستند. این موضوع به این معنی است که بیشتر افرادی که حتی برای تفریح و سفر به ترکیه می‌روند، مقداری زعفران را به صورت سوغات از ترکیه خریداری میکنند.

قوانین صادرات زعفران به ترکیه

  • برای صادرات زعفران باید مجوزهای لازم را از نهادهای مربوط دریافت نمایید.
  • با قوانین صادرات زعفران به ترکیه کاملا آشنا شوید
  • اخذ مجوز بهداشت، استاندارد و کارت بازرگانی برای صادرات زعفران الزامی می باشد.

هر مسافر میتواند به صورت چمدانی اقدام به صادرات زعفران به ترکیه نمایید. در صادرات چمدانی زعفران شما تا ۱۰۰ گرم زعفران را می توانید بدون داشتن هیچ مجوزی با خود به خارج از کشور ببرید.

قیمت ۱۰۰ گرم زعفران در ترکیه

قیمت ۱۰۰ گرم زعفران در ترکیه

 

بسیاری از مرزنشینان ایران، زعفران را از طریق مرزهای همسایه به ترکیه وارد می کنند. درصادرات چمدانی زعفران هر مسافر می‌تواند تا ۱۰۰ گرم زعفران را با خود به کشور مقصد ببرد و نیاز به اخذ هیچگونه مجوزی نخواهد بود.

قیمت فروش ۱۰۰ گرم زعفران در سایت های ترکیه حدود ۵۴۰ دلار است البته این قیمت فروش در سایت های ترکیه ای می باشد و قیمت خرید زعفران از شما قطعا کمتر خواهد بود. قیمت هر گرم زعفران در ترکیه حدود ۳ تا ۸ دلار است. با این حساب بردن زعفران به ترکیه صرفه خوبی دارد. البته به این نکته توجه کنید که بهتر است در ترکیه مشتری ثابتی پیدا کنید تا جهت فروش زعفران دچار مشکل نشوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *