گرانترین نوع زعفران

زعفران سوپرنگین اتویی گرانترین نوع زعفران است، این نوع یک از بهترین و باکیفیت ترین انواع زعفران برای صادرات است و در مقایسه با سایر زعفرانها قیمت بالاتری دارد. طرفداران این نوع زعفران بیشتر کشور های آسیایی به ویژه چین، ترکیه و کشور های عربی هستند. مهم ترین تفاوت این مدل زعفران با بقیه زعفرانها در شیوه خشک کردن زعفران و همچنین درشت بودن قلم های آن است. در ادامه گرانترین نوع زعفران را بیشتر بشناسید.

چرا زعفران گران ترین ادویه جهان است؟

  • زعفران ادویه ای است که برداشت آن بسیار دشوار است. هر گل سه کلاله قرمز دارد که باید از قسمت اصلی گل جدا شود. به علت سختی در برداشت و جداکردن کلاله قیمت زعفران بالا است. برای به دست آوردن ۵۰۰ گرم زعفران ، شما باید حدود ۱۷۰،۰۰۰ گل را از زمین زعفران بچینید. فرایند چیدن زعفران کار بسیار سختی است و کار هر کسی نیست.
  • مرحله بعد پاک کردن زعفران است که معمولا توسط خانم ها انجام میشود و کار بسیار سخت تری نسبت به چیدن زعفران است.
  • علت دیگر گرانی زعفران این است که فقط در مکان های خاص بهترین محصول را میدهد و  در زمان محدودی برداشت می شود. فصل کشت زعفران از اواسط تابستان شروع شده و تا اوایل مهرماه ادامه داردو فصل برداشت زعفران وابسته به زمان سرد شدن هوا از مهر ماه تا آذر ماه متغییر است. از زمان روییدن گل زعفران شما نهایت دو یا سه هفته میتوانید گل برداشت کنید. این نکته رو هم یاد آوری کنم که بهتر است گل زعفران صبح زود چیده شود.

کدام مدل زعفران از همه گرانتر است ؟

کدام مدل زعفران از همه گرانتر است ؟

گرانترین نوع زعفران زعفران سوپر نگین اتویی است زیرا فرایند خشک کردن آن هزینه بر است و همچنین برای بدست آوردن زعفران با قلم های درشت باید کودهای شیمیایی مختلفی به زمین زعفران داده شود.

ویدیو گرونترین نوع زعفران

پیشنهاد خرید
Super negin saffron گرانترین نوع زعفران

زعفران سوپر نگین صادراتی هدیه

تومان۰تومان۴۸۵,۰۰۰خرید کنید

خشک کردن زعفران و تاثیر آن بر قیمت گران آن

کلاله زعفران شکننده و ظریف است و سر ان حالت شیپوری شکل دارد. کلاله تا وقتی که از گل جدا نشده ، مرطوب است. کلاله هه بعد از جدا شدن از گلبرگ زعفران باید خشک شوند. در زمان های قدیم و حتی امروزه زعفران را به روش سنتی خشک میکردند. البته امروزه دستگاه های خشک کن زعفران وارد بازار شده که زعفران را به بهترین شکل ممکن خشک میکند و این فرایند در زمان بسیار کوتاهی انجام میشود.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   بهترین روش خشک کردن زعفران + اتویی

در این روش زعفران به صورت اتویی(پرسی) خشک میشود که گویی قلم های زعفران را اتو کشیده اند. البته عده ای ایراداتی به این نوع زعفران دارند( از جمله این روش باعث کاهش عطر و بوی زعفران میشود).

خصوصیات سوپرنگین اتویی به عنوان گران ترین نوع زعفران

  •  کلاله ها درشت هستند
  • قلم های زعفران کشیده و بدون فرخوردگی
  • خوش رنگ است
  • انتهای کلاله ها، سفید نیست
  • سه شاخه کلاله، کامل از هم جدا است

 

در بازار ایران، سوپرنگین اتویی و معمولی با قیمت و ظاهرهای متفاوت، به وفور دیده میشود، اما هیچ زعفرانی زعفران جنوب خراسان و منطقه قائنات و گناباد نمیشود. زعفران جنوب خراسان بهترین زعفران ایران و دنیا است. اهم از لحاظ عطر و بو و هم از لحاظ رنگ و کیفیت. مفتخریم که تولید کننده زعفران در جنوب خراسان در شهرستان گناباد و روستای باغ آسیا هستیم. جهت خرید گرانترین نوع زعفران یعنی سوپر نگین اتویی با ما در تماس باشید و یا از طریق سایت به صورت آنلاین زعفران سفارش دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *