طرز تهیه ی دسر گلابی زعفرانی 

دسر گلابی زعفران :در این مطلب سعی داریم  طرز تهیه دسر گلابی زعفرانی  و روش های تهیه دسر گلابی با زعفران را برای شما بیان کنیم .امیدواریم که راضی باشید و چنانچه در این زمینه تجربه ای دارید آن را با ما و مخاطبان در میان بگذارید.

دسر چیست ؟

ریشه پیدایش انواع دسر ها ی محبوب، مانند بستنی های منجمد شده، به قرون وسطی بر می گردد زمانی که خانواده ی سلطنتی درخواست یخ تازه ی طعم دار شده با عسل یا شربت میوه را داشتند. در بسیاری از کشور های اروپایی  برای مصرف کردن دسر از قاشق مخصوص دسر استفاده می کنند که اندازه ی آن چیزی بین اندازه ی یک قاشق چای خوری و یک قاشق غذا خوری یا معمولی می باشد.

دسر گلابی زعفرانی

طرز تهیه دسر گلابی با زعفران

کسانی که می خواهندوزن خود را کاهش دهند بهتر است در برنامه غذایی خود برای دسر ها  جای مشخصی را قرار دهند. بعضی دسر ها مانند دسر ماست به دلیل کالری کم و انواع پروتیین موجود در آن بسیار مفید هستند و مصرف آن ها می تواند باعث کاهش وزن شما گردد.

دسر گلابی با زعفران اعلا

روش تهیه دسر گلابی زعفران

دسر گلابی زعفرانی این دسر که بیشتر در کشور های اروپایی و به ویژه فرانسه مورد استفاده قرار می گیرد در ایران هم علاقه مندان خاص خود را دارد.این دسر خوشمزه  را می توانید به عنوان پیش غذا و یا به تنهایی و همچنین همراه با  سایر دسرها مانند بستنی و.. استفاده نمایید.

روش تهیه ی دسر گلابی زعفرانی 

نکات کاربردی در باره تهیه دسر گلابی با زعفران

  •  گلابی ها را کاملا  پوست بگیرید.
  • دم گلابی ها را از آن جدا نکنید.
  • دانه های هل  باید خرد و یا نصف شوند.
  • گلابی ها وقتی پخته شدند باید به مدت یک  شب در یخچال نگهداری شوند
دسر گلابی و زعفران

دسر گلابی زعفرانی

دستور آشپزی دسر گلابی و زعفران با هل

زمان آماده سازی : 20 دقیقه
زمان پخت : 120 دقیقه
تعداد : 4-6 عدد
تجهیزات خاص : هیچ کدام

طرز تهیه دسر گلابی زعفرانی

ترکیب زعفران و گلابی

مواد لازم جهت تهیه دسر گلابی زعفران

6-8 گلابی بسته به اندازه دلخواه
15 عدد( دانه )قلم سبز
100 میلی گرم زعفران
300 گرم شکر

1/5 قاشق چای خوری وانیل

دستور تهیه دسر گلابی زعفران

ابتدا تمام مواد را به همراه یک لیتر آب در یک قابلمه که بعدا بتوانید ان را در یخچال بگذارید ترکیب کنید و بجوشانید.وقتی که مواد به جوش آمد و به قول معروف قل  زد، گلابی ها را به اندازه دو ساعت در محلول آماده شده ، آب پز کنید تا نرم شوند.

دسر زعفران و گلابی

تهیه دسر گلابی زعفران

سپس قابلمه را از روی شعله برداشته و کنار بگذاریدتا کاملا  خنک شوند. بعد از اینکه کاملا خنک شد قابلمه را در یخچال به مدت یک شب قرار دهید تا شربت و گلابی ها  کاملا به خورد هم بروند و به اصطلاح کاملا جا بیفتد.

دسر زعفران با گلابی

آماده کردن محلول برای دسر گلابی زعفران

قبل از استفاده آن ها را از یخچال بیرون آورده تا با دمای محیط هم دما شوند. در این فاصله می توانید  شربت  زعفران را جوشانده تا غلیظ و حجم آن کم شود.برای تزیین دو قاشق غذاخوری از شربت زعفرانی را روی گلابی ها ریخته و می توانید  و آن ها را با خامه و یا بستنی سنتی میل نمایید.

دسر گلابی زعفرانی

جدا کردن گلابی ها و جوشاندن شربت زعفرانی

نکات پایانی درباره تهیه دسر با زعفران و گلابی

برای تهیه این دسر عده ای از دارچین هم استفاده می کنند چنانچه مایل به استفاده از دارچین هستین میتوانید به مواد اولیه دارچین هم اضافه کنید و طعم آن لذت ببرید

منبع