طرز تهیه ته چین زعفرانی

ته چین زعفرانی و طرز تهیه آن : یک از غذا ها بسیار خوشمزه و در عین حال بسیار ساده است که در ایران طرفداران زیادی داره و از مزیت های اون ساده بودن پخت اون و سریع آماده شدن این غذای  بسیار خوشمزه است.در این مطلب قصد داریم طرز تهیه ته چین رو برای شما بیان کنیم.در ادامه با روش تهیه ته چین با ما همراه باشید و در انتها فیلم آموزش تهیه ته چین رو ببینید.

ته چین مرغ زعفرانی

زعفران ضدافسردگی و نشاط‌ آور است و به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک شایانی میکند. مدر و ادرار آور بوده وبرای شست‌و شوی کلیه‌ها و مثانه بسیار مفید است. کمک به هضم غذا، رفع نفخ معده، تسهیل گردش خون و …است. ادامه را در مطلب خواص زعفران بخونید.با توجه به فواید زیاد آن استفاده از آن در غذا ها و آشپزی مینواند کمک شایانی به سلامت خانواده نمایید.

مواد لازم برای تهیه ته چین زعفرانی

  • برنج ( آبکش شده )      ۳ لیوان       
  • زرده تخم مرغ   ۲ عدد     
  • ماست     نصف لیوان     
  • نمک و دارچین   به مقدار لازم
  •  مرغ پخته و ترجیحا سرخ شده و ریش شده    300گرم
طرز تهیه ته چین زعفرانی

ته چین زعفرانی ساده با مرغ

روش آبکش کردن برنج

ابتدا برنج را از ۴ ساعت قبل با مقداری نمک خیس می کنیم .

و بعد از ۴ ساعت آب برنج خارج کرده و آبکشی می نمائیم تا نمک اضافی موجود در برنج شسته شود.

قابلمه ای بر میداریم و حدود ۵ لیوان آب را در داخل آن میریزیم و وقتی که به جوش آمد برنج با کمی نمک در قابلمه آب جوش میریزیم تا کمی جوش بخورد.

بعد یک دانه برنج از قابلمه را بر داشته و با ناخن به دو نیم میکنیم اگر یک رگ سفید و خامی داشت برای آبکش کردن آماده است .

روش پختن ته چین زعفرانی

برای اینکه مرغ مان طعم خوبی را به خود اختصاص دهد از قبل مرغ را در مقدار کمی از دارچین + زرد چوبه + پیاز + نمک و زعفران قرار داده و حرارت را ملایم کرده تا خوب پخته شود و طعم خوبی را به خود بگیرد و مرغ برای ریش ریش کردن آماده است .

ته چین زعفرانی

طرز تهیه ته چین زعفرانی ساده برای 4 نفر

زعفران را نیز برای استفاده در ته چین  دم میکنیم.

 

روش تهیه ته چین

ابتدا زرده تخم مرغ و زعفران دم کرده + ماست + برنجی که در اختیار داریم مخلوط کرده و در قابلمه ای که نچسب باشد و از قبل چرب کرده ایم مواد را قرار می دهیم .

دلیل اینکه قابلمه باید نچسب باشد این است که برای برگرداندن ته چین مواد از قابلمه به راحتی جدا شود . سپس با مرغ های ریش شده روی مواد را می پوشانیم و یک لایه برنج زعفرانی را میریزیم و دوباره مرغ ریش شده تا زمانی این کار را تکرار می کنیم که مواد تمام شود و سپس با پشت قاشق یا کفگیر مواد را فشرده می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم و حرارت را ملایم کرده تا دم بکشد و برای سرو آماده شود.

ته چین زعفرانی

طرز تهیه ته چین مرغ زعفرانی

برای برگرداندن ته چین زعفرانی آن را در ظرفی مناسب و دلخواه قرار دهید و برای تزئین آن میتوانید از خلال بادام و زرشک و خلال پسته استفاده می کنیم.

طرز تهیه تهچین زعفران+ ویدیو

در فروشگاه زعفران زعفرانیک میتونید زعفرانی درجه یک و اعلا راه به صورت مستقیم از کشاورز تهیه کنید

خرید زعفران روستای باغ آسیا