درمان و زیبایی با زعفران

خواص گل زعفران

عرق گلبرگ زعفران

 گل زعفران

خواص گل زعفران، مربای گلبرگ زعفران ، طرز استفاده از گلبرگ زعفران چطوره ،وقتی صحبت ازخاصیت زعفران و خواص گلبرگ های بنفش زعفران به میان می آید سوالات زیادی به ذهن شما خطور کند در اینجا  به تعدادی از آنها سعی می کنیم پاسخ دهیم. همچنین مطالبی درباره مربای گلبرگ زعفران و نیز عرق گل زعفران بیان خواهد شد.اگر تجربه ای در این زمینه دارید پیشنهادمیکنیم از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا جهت مطالعه علاقه مندان در سایت قرار دهیم.

خواص گل زعفران چیست

خواص گل زعفران

گلبرگ زعفران

در هر گل زعفران به طور کلی  سه رشته ی قرمز رنگ زعفران(کلاله) وجود دارد البته در بعضی گل ها بیش از سه کلاله وجود دارد. در کنار کلاله چند پرچم  زرد رنگ و نیز  تعدادی گلبرگ بنفش وجود دارد. گران ترین ومهمترین بخش زعفران رشته های قرمز رنگ زعفران است. و به طور کلی سایر قسمت های آن دور ریخته می شوند. اخیرا دانشمندان چینی تحقیق هایی هایی را بر روی قسمت های مختلف زعفران و از جمله گلبرگ های زعفران انجام داده اند. و به این نتیجه رسیدند که خواص موجود در گلبرگ های بنفش زعفران چیزی کمتر از کلاله های قرمز رنگ و گران قیمت آن نیست. به همین علت اخیرا گلبرگ های بنفش زعفران مورد توجه زیادی قرار گرفته است و به صورت دم کرده گلبرگ زعفران، استفاده می گردد.

 

قیمت فروش زعفران کیلویی را اینجا بخوانید

خواص گل زعفران 

با توجه به خواص فراوان گلبرگ های زعفران، چینی ها از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می کنند. علاوه بر این، گلبرگ های زعفران در بخش های دیگری همانند صنعت نیز استفاده می شود.در ادامه مطلب ،با فواید آن بیشتر اشنا میشوید.

در صورت نیاز به استفاده از رنگ های طبیعی و به خصوص استفاده در رنگ آمیزی فرش ها و لباس ها از گلبرگ های بنفش زعفران برای رنگ کردن استفاده میشود.

فواید و خواص گلبرگ زعفران

گل زعفران

گلبرگ های زعفران حاوی میزان بسیاری بالایی آنتی اکسیدان است. علاوه بر این، از دم کرده آن برای درمان بسیاری از بیماری ها و ناهنجاری ها از قبیل افسردگی، فشار خون، سرطان، و همچنین به عنوان عاملی مهم در جلوگیری از نابینایی استفاده می شود.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   تعبیر خواب زعفران برای زن باردار

گلبرگ بنفش زعفران

گلبرگ های بنفش زعفران را می توان به صورت تازه و یا خشک شده استفاده کرد. با توجه به مدت زمان محدود گل دهی زعفران در فصل پاییز، عموما  محصول خشک شده آن مورد استفاده قرار می گیرد. هنوز هم پژوهش ها و تحقیقات گسترده ای در زمینه خواص زعفران در حال انجام است و به زودی نتایج آن از سوی پژوهشگران مراکز علمی معتبر در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

باتوجه به تحقیقاتی که بر نوع و میزان آنتوسیانین گلبرگ های زعفران صورت گرفته است، از آن مقدار زیادی رنگ طبیعی و خوراکی استحصال می‌گردد. رنگ خوراکی گل زعفران می‌تواند جایگزین مواد قرمز شیمیایی باشد که عوارض جانبی فراوانی دارند.

دمنوش گلبرگ زعفران

طرز تهیه دمنوش گلبرگ بنفش زعفران

دم کرده گلبرگ های زعفران خواصی مانند رشته های قرمز رنگ زعفران را دارد. برای تهیه دمنوش گلبرگ زعفران می‌توان مقداری  ازآن را در یک ظرف ریخته و به مدت 15تا 20  دقیقه روی حرارت غیرمستقیم قرار داد. این نوشیدنی پس از سرد شدن آماده نوشیدن است.تهیه دمنوش زعفران رو اینجا بخوانید

خواص گل زعفران

فوایددمنوش گلبرگ زعفران

مربای گل زعفران

یکی از کاربرد های گلبرگ زعفران تهیه مربای گل زعفران است .گلبرگ های بنفش رنگ و مفید زعفران فواید زیادی دارند. از آن می توان برای تهیه مربا استفاده کرد. گلبرگ های زعفران طعم و مزه خاصی به مربا شما می‌دهد. برای طعم دهندگی بهتر می‌توان آن ها را همراه با زعفران دم کرده استفاده نمود. رنگ و بوی مربای گلبرگ زعفران بی نظیر است.

طرز تهیه مربا گلبرگ زعفران

جهت دریافت دستور تهیه مربای گلبرگ زعفران ، برای سه عدد از مقاله های ما با نام خودتان کامنت بزارید و در انتهای یکی از کامنت ها شماره تماس و یا ایدی تلگرام یا واتساپ را بفرستین تا فایل دستور تهیه مربای گلبرگ زعفران که توسط کارشناسان زعفرانیک تهیه شده و تا کنون در هیچ سایتی منتشر نشده است برای شما ارسال گردد.

عرق گلبرگ های زعفران

عرق گلبرگ زعفران چیست؟

از هر کیلو زعفران حدود پنج لیتر عرق گلبرگ زعفران حاصل می شود. گلبرگ های بنفش رنگ گل زعفران  را می‌توان برای عرق گیری استفاده نمودبرای این کار ابتدا باید آنها رو خشک نمود.برای اینکار آنها را در روی پارچه ای تمیز و ترجیحا در سایه پهن کنید تا کاملا خشک شوند و سپس به کمک دستگاه های موجود عرق گلبرگ زعفران را بگیرید. عرق گل زعفران خاصیت ضدافسردگی و تقویت حافظه و مغز ,نشاط آوری، کاهش فشارهای عصبی آنی و… را دارد. سالانه حدود 50هزار تن گل زعفران در ایران تولید می‌شود که تنها از کلاله ها ( رشته های قرمز رنگ زعفران) بهره برداری می‌شود.و گلبرگ های آن دور ریخته می شود.

مربای گلبرگ زعفران و خواص گل زعفرون

گلبرگ های بنفش رنگ زعفران

خواص گلبرگ زعفران چیست ؟

کمک به درمان بیماری های قلبی با گلبرگ زعفران

گل زعفران خاصیت آنتی اکسیدانی  زیادی دارد.سرشار از آنتی اکسیدان است که در حفظ سلامت قلب مفید هستند. گلبرگ های گونه کروکوس که زعفران در این گروه قرار می‌گیرد از ترکیبات گلیکوزیدی، فلانوئیدی و آنتوسانین بهره می‌برند. از دیگر خواص زعفران و به ویژه گلبرگ های آن آنتی رادیکال بودن آن است که بدن و قلب را در مقابل رادیکال های آزاد حفاظت می‌کند.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   ماسک زعفران برای لک صورت و خواص آن برای پوست

تسهیل در  روند قاعدگی:

دم کرده گل زعفران در تنظیم  قاعدگی بسیار موثر و مفید است و دم کرده گلبرگ زرپران بسیار توسیه می شود

کاهش فشارخون:

گل زعفران و گلبرگ های آن به دلیل داشتن آنتوسیانین خاصیتی آرامش بخش و کاهنده فشارخون در بدن انسان را دارد. این ماده در رنگدانه گلبرگ ها زعفران نهفته است. عصاره آبی و اتانولی گلبرگ زعفران انقباضات و فشار خون را کم می کند.

اینجا میتونی زعفران رو مستقیم از کشاورز بخری و خیلی سریع درب منزل تحویل بگیری>>> خرید زعفران عمده از کشاورز

 بهبود بینایی با گلبرگ بنفش زعفران:

از دیگر فواید و خواص گلبرگ زعفران می‌توان به بهبود دید چشم، افزایش ایمنی بدن و جلوگیری از پیری زودرس اشاره نمود.

درمان سرطان با گل زعفران

گل زعفران منبعی از ترکیبات ضد رادیکال به حساب می آیدکه خاصیت ضدسرطانی دارد. این ماده بسیار ارزشمند به دلیل تاثیر بر آنتی اکسیدان ها خاصیت ضدالتهاب وضد سرطان ایجاد می‌کند. یکی از خواص گل زعفران درمان سرطان کبد است. پیشنهاد می شود مطلب زعفران برای درمان کبد چرب و سرطان مطالعه شود.

مضرات و خواص گل زعفران چیست

خواص گل زعفران

درمان افسردگی و اختلالات عصبی با گلبرگ زعفران

مولکول های فعال گلبرگ ها از  ترکیبات فنولی تشکیل شده است. فلانوئید و آنتوسیانین دو ماده فنولی هستند.از  آنتوسیانین ها به عنوان کاهش دهنده درد و شادی آوری نامبرده می‌شود که در درمان افسردگی بسیار مفید است.

آرایشی و بهداشتی با گل زعفران :

در صنایع آرایشی و بهداشتی نیز می توان به عنوان رنگ های رژلب، شامپو، سایه چشم، کرم ضدچروک، آبرسان، تمیزکننده پوست و… استفاده کرد.

آکادمی علوم آمریکا، انستیتو ملی سرطان و بسیاری دیگر از سازمان ها و مراکز سلامت در دنیا ، مصرف حداقل روزانه ۵نوبت غذای سرشار از آنتی اکسیدان را ضروری دانسته اند. ما میتوانیم با نوشیدن دمنوش گل و یا گلبرگ زعفران این آنتی اکسیدان لازم برای بدن را تامین کنیم.

پیشنهاد مطالعه بیشتر:   فواید زعفران برای لاغری و کاهش وزن

ازدیگر خواص درمانی گل زعفران می توان به، ضددیابت، ضدچاقی، ضدالتهاب، جلوگیری از سفیدی مو، جلوگیری از پیری زود رس  اشاره کرد.

قیمت زعفران  را اینجا ببینید

تحقیقات جدید درباره گل زعفران

محققان کشورمان به‌منظور استفاده بهتر از ضایعات این گیاه مهم، پژوهشی را به انجام رسانده‌اند که نتایج آن در دو فصل‌نامه «پژوهش‌های زعفران»  منتشر شده است. در این پژوهش، محققان ضایعات و به ویژه گلبرگ های زعفران به همراه پرچم های زرد رنگ را از مزارع جمع‌ کردند. سپس عصاره‌ی ﻣﺘﺎﻧﻮﻟﯽ، اﺗﺎﻧﻮﻟﯽ و آﺑﯽ را به‌صورت ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ از ﮔﻠﺒﺮگ و ﭘﺮﭼﻢ منجمد ﺷﺪه این گیاه ﺗﻬﯿﻪ کردند.

تست‌های کیفی کربوهیدرات از طریق تست‌های مختلفی انجام شد. سپس با کمک حلال‌های مناسب و با روشهای موسوم به TLC قندهای موجود در ضایعات استخراج‌شد و درپایان نوع این قندها با استفاده از دستگاه کروماتوگرافی گازی-طیف سنج جرمی یا GC-MS تعیین گردید.

طبق نتایجی که بر اساس طیف‌های به‌دست‌آمده از ﺗﮑﻨﯿﮏ GC-MS و ﻗﻄﻌﺎت جداشده‌ ﺣﺎﺻﻞ از آن استخراج شد، محققان توانستند وجود دو قند موسوم به «D- آﻟﻮز» و «ﻟﻮﮔﻠﻮﮐﻮﺳﺎن» را در ﺿﺎﯾﻌﺎت زﻋﻔﺮان برای اولین بار ﺑﻪ ثبت برسانند.

لوگلوکوسان یک ترکیب آلی است که از کربوهیدرات‌هایی مانند نشاسته و سلولز ایجاد می‌شود و به‌عنوان یک ردیاب شیمیایی برای سوزاندن زیست‌ توده‌ها مورداستفاده است.  آﻟﻮز  نیز ازجمله ﻗﻨﺪﻫﺎی ﮐﻤﯿﺎب ﺑﻪ حسابﻣﯽ آید.  اﯾﻦ ﻗﻨﺪ در ﺑﺎﻓﺖﻫﺎی دسته‌ای از ﮔﯿﺎﻫﺎن ﯾﺎﻓﺖ می‌شود، اﻣﺎ ﻧﻘﺶ و ﻣﺘﺎﺑﻮﻟﯿﺴﻢ آن در ﮔﯿﺎﻫﺎن ناشناخته باقی مانده است. به‌طورکلی، کربوهیدرات‌ها مولکول‌های بزرگ حیاتی هستند که در بدن انسان وظیفه ذخیره انرژی را بر عهده می گیرند.

به گزارش ایسنا، به اعتقاد محققان ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ این‌ که در استان‌های ﺧﺮاﺳﺎن رﺿﻮی و ﺟﻨﻮﺑﯽ حدود 100 ﻫﺰار ﻫﮑﺘﺎر ﻣﺰرعه زﻋﻔﺮان وﺟﻮد دارد ﮐﻪ ﺑﻌﺪ از ﺟﺪاﺳﺎزی ﻣﺤﺼﻮل زﻋﻔﺮان، ﮔﻠﺒﺮگ آن دور اﻧﺪاﺧﺘﻪ می‌شود، ﺟﺪاﺳﺎزی و ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ اﺟﺰای ﻓﻌﺎل در ﺿﺎﯾﻌﺎت زﻋﻔﺮان اﻣﺮی کاملا ضروری به نظر می رسد.

جهت خرید و یا پیش خرید گلبرگ زعفران در سال 1399 میتوانید با شماره های ما در تماس باشید.

خرید زعفران

در فروشگاه زعفرانیک  زعفران را مستقیم از زعفران کار میخرید و هیچ واسطه و دلالی وجود ندارد.برای اثبات این نکته شما را برای برداشت زعفران در اوسط آبان ماه به چیدن زعفران در مزارع روستای باغ آسیا دعوت میکنیم. همچنین میتوانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید و تصاویر و ویدیو های ما را در آغاز فصل برداشت آبان   1398 دنبال کنید.

زعفران سوپر نگین کشاورز

خریدگلبرگ زعفران از کشاورز

جهت  خرید گل برگ های بنفش زعفران میتوانید با شماره های ما در تماس باشید .

همچنین میتوانید سوالات خود را در زمینه گلبرگ  فقط در قسمت نظرات انتهای همین مطلب مطرح نمایید و در اولین فرصت پاسخ آن را مشاهده نمایید.

فروش عمده زعفران در تهران

مشاوره تلفنی از طریق واتس آپ

فروش زعفران عمده در تهران

مشاوره از طریق شبکه اجتماعی

 

 

 

 

 

چنانچه تجربه ای در مورد گل زعفران و یا استفاده از گلبرگ و خواص گلبرگ بنفش زعفران دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

41 دیدگاه در “خواص گل زعفران

 1. حسین گفت:

  ممنون از مطالب مفیدی که در سایت قرار میدین.تا حالا در مورد خواص و فواید گلبرگ زعفران چیزی نشنیده بودم.یعنی واقعا اینقدر مفیده؟؟

 2. محمد گفت:

  از گلبرگ زعفران چگونه دمنوش درست کنیم

  1. امید گفت:

   سلام.
   طرز تهیه دمنوش گلبرگ زعفران خیلی ساده است.میتونید گلبرگ های خشک شده زعفران رو مانند چای دم کنید و بنوشید.اگر روش دیگه ای وجود دارد اون رو با ما به اشتراک بگذاریدو
   با تشکر
   به امید روزای بهتر

 3. Sadat banoo گفت:

  Mamnon az mataleb khobeton mofid bod hamishe behtarin mataleb ro az shoma daryaft kardam :))

  1. امید گفت:

   سلام.خوشحالیم که اینطور بوده و انشا الله بهتر میشه
   به امید روزای بهتر

 4. Sadat banoo گفت:

  Mamnon az mataleb khobeton mofid bod hamishe behtarin mataleb ro az shoma daryaft kardam :))

 5. رحیمی گفت:

  سلام پس چرا طرز تهیه مربا گل زعفران را نگفتید؟

  1. امید گفت:

   با توجه به این که اینکار برای اولین بار قراره اتفاق بیفته.این دستور در مرحله تست نهایی قرار داره و به زودی در سایت قرار می گیره

 6. مریم گفت:

  ممنون از مطالبتون.ما هر ساله این گلبرگ ها رو دور میزیختیم یا میدادیم به گاو و گوسفندها

 7. وحید جعفری گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما. گلبرگ زعفران رو به چه روش باید خشک و نگه داری کرد؟

  1. admin_blog گفت:

   با سلام و تشکر از شما.
   بهترین و آسان ترین روش خشک کردن گلبرگ زعفران به این صورت است که پارچه ای تمیز را پهن کنید و گلبرگ ها را روی ان طوری بریزید که روی هم قرار نگیرند.بهتر است برای خوش رنگ شدن گلبرگ این کار در سایه انجام گیرد

   1. وحید جعفری گفت:

    ممنون از پاسخگویی تون. در چه شرایطی نگه داریشون کنم؟ اگر حالت تردی نداشته باشن مشکلی نداره؟

    1. admin_blog گفت:

     بهتره در جای خشک و بدون رطوبت نگهداری شود.موقع خشک کردن وقتی گلبرگ ها خشک شدن .چند ساعت تو آفتاب بزارید تا کاملا خشک بشه و هیچ رطوبتی نداشته باشه.

 8. داریوش گفت:

  سلام صبح تون بخیر
  خدا قوت
  سایت زیبای شما رو میخوندم برام جالب بود مربای گلبرگ زعفران
  اگر زحمت نیست دستور تهیه شو برام بفرستید
  سپاس از شما

  1. کشاورز آنلاین گفت:

   لطفا متن رو کامل بخونید.برای تهیه این دستور العمل زحمت زیادی کشیده شده.

   1. کسری قنبری گفت:

    سلام ممنون از مقالتون خواستم طرز تهیه مربای زعفران رو برام بفرستید
    ۰۹۱۸۸******
    به واتساپ

    1. کشاورز آنلاین گفت:

     با تشکر از مشارکت شما. پس از بررسی و تایید مشارکت شما در سه مقاله سایت ، از طریق واتساپ برای شما ارسال شد.

 9. سلام گفت:

  لطفا نحوه تهیه مربای زعفران را برایم ایمیل کنید

  1. کشاورز آنلاین گفت:

   لطفا متن را کامل بخوانید

 10. اصغری گفت:

  سلام روزتون بخیر
  بی زحمت الان که فصل زعفرونه، دستور تهیه مربای زعفران رو بذارید، مچکر

  1. کشاورز آنلاین گفت:

   سلام.اگه متن رو کامل بخونید توضیح دادیم باید چیکار کنید، به دلخواه خودتون برای سه عدد از مقاله های ما کامنت بزارید و در قسمت نظرات اعلام کنید تا دستورالعمل تهیه شده توسط تیم زعفرانیک را برای شما ارسال کنیم.متاسفانه اگه دستور العمل تهیه مربای گلبرگ رو بزاریم داخل سایت، سایت های دیگه کپی میکنند و به اسم خودشون منتشر میکنند. این مربا با گلبرگ های خشک شده تهیه می شود.

 11. فرید خواجه سعید گفت:

  بسیار عالی جدا مطالب مفید و جالبی است صمیمانه تشکر می کنم.
  اگه طرز تهیه مربا رو بفرستید ممنون میشم

 12. رسول رضائیان گفت:

  اطلاعات بسیار خوبی بود درمورد گلبرگ زعفران

 13. مریم نعمتی گفت:

  سلام

  مطالب بسیار خوب ومفیدی بود
  آیا برای دمنوش هم باید گلبر گها خشک شوند
  وآیا پرچم ها باید جدا سازی بشود
  آیا پرچم ها رو کسی می خره
  ممنون از پاسخگویی شما

  1. کشاورز آنلاین گفت:

   سلام. ممنون
   بهتره برای دمنوش گلبرگ ها خشک شوند.
   پرچم ها رو منم شنیدم میخرند ، ولی تا حالا ما خودمون جدا نکردیم.
   پرچم ها رو بیشتر برای صنایع رنگ رزی میخرند و انسال کیلویی حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار اگه اشتباه نکنم بود.

  2. مریم نعمتی گفت:

   ممنون از پاسخ شما
   ولی نفرمودید برای خشک کردن گلبرگها جهت دمنوش پرچم رو جدا کنیم یا لازم نیست

   1. کشاورز آنلاین گفت:

    اگه جدا بشه بهتره.
    یه مقاله ای خوندم میگفت، مصرف حجم کم پرچم در خانوم ها باعث سقط جنین و مشکلاتی قاعدگی میشه.
    البته باید کاملا از لحاظ علمی بررسی بشه

 14. amir.ghm گفت:

  نکته جالبی که وجود داره اینه که توی جنگل های استانبول به صورت خودرو و به صورت انبوه زعفران در میاد و کسی هم نمی چینه!

  ممنون از سایتتون

  1. کشاورز آنلاین گفت:

   اونا رنگ و عطر بوی زعفران رو نداره، به همین دلیل استفاده چندانی نداره

   1. حسن زاده گفت:

    سلام و خسته نباشید ممنون بابت مطالب مفید، لطفا طرز تهیه مربا رو میخواستم،

  2. محمد گفت:

   با سلام و عرض ادب. سپاس از مطالب خوب شما.

 15. معصومه گفت:

  سلام وقتتون بخیر ممنون از اطلاعات خوبی که دادید
  ممنون میشم دستور پخت مربای گل زعفران رو برام بفرستید

  1. کشاورز آنلاین گفت:

   براتون ایمیل میشه.تشکر

 16. محمد امین گفت:

  جالب بود، تا الان فک میکردم گلبرگ زعفرون هیچ کاربردی نداره

 17. فریده گفت:

  تشکر از مطلب خوبتون،

 18. حسین گفت:

  طرز تهیه مربای گلبرگ زعفران رو مخام

  1. کشاورز آنلاین گفت:

   لطفا مطلب رو کامل مطالعه کنید و طبق متن عمل کنید براتون ارسال میشه

 19. نگار گفت:

  آیا گل زعفران موجود دارید.

  1. کشاورز آنلاین گفت:

   فصل برداشت گل زعفران معمولا از اواسط آبان شروع میشودو در بعضی شهر ها تا اواسط آذر ما ادامه دارد و برای هر شهری حدود ۲ هفته هست. بقیه فصول سال گل زعفران وجود ندارد.

 20. محمد گفت:

  سلام و عرض ادب و احترام. با تشکر از زحمات شما. انچه گفتید انجام دادم و ایمیلم را هم وارد کردم، لطفا برایم طرز تهیه مربا را بفرستید. سپاس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *