زعفران سرگل چیست

زعفران سرگل چیست و به چه نوع زعفرانی سرگل گفته می شود،خرید زعفران سرگل به چه صورت است و آیا زعفران سرگل انواع مختلف دارد، چرا اختلاف قیمت زعفران در سرگل زیاد است.

زعفران سرگل تقریبا همان چیزی هست که در کوچه و خیابون از آن به عنوان زعفران نام برده میشود.این نوع زعفران بهترین و مناسب ترین نوع برای مصرف خانگی و نیز بهترین نوع برای دم کردن زعفران به شمار می آید.

زعفران سرگل یکی از رایج ترین و پر مصرف ترین انواع زعفران است واغلب مصرف کنندگان و مشتریان مدل از زعفران را بهتر می شناسند و برای خرید انتخاب می کنند. چون قیمت ان نسبتا ارزان است. در این نوع یا مدل از زعفرون دیگر خبری از قسمت زردی و یا ریشه‌ زعفران نیست.

زعفران سرگل و قیمت سرگل

خصوصیات زعفران سرگل

روش تهیه سرگل 

سرگل زعفران از روش الک کردن و نیز پاک کردن زعفران پوشال و یا دخترپیچ (دسته) به دست می آید و در  آن فقط کلاله زعفران دیده می شود.در فرایند تبدیل زعفران پوشال و دخترپیچ به سرگل امکان شکستن کلاله هست و صورت میگیرد. بنابراین در این نوع زعفران مقداری شکسته و گاهی نرمه زعفران دیده میشود که بر اساس مقدار نرمه و شکسته موجود در آن به نوع درجه یک و یا درجات پایین تر تقسیم بندی می شود.

خصوصیات زعفران سرگل

  1. کلاله بدون ذره ای زردی و یا سفیدی وکاملا قرمز باشد.
  2. رشته ها سرگل کاملا از هم جدا است.
  3. کلاله ها به هم چسبیده نباشد.
  4. خوش رنگ باشد.

خصوصیات بیان شده برای زعفران سرگل درجه یک می باشد

 تشخیص مرغوبیت سرگل بسیار دشوار است و با دو شاخصه “طول کلاله” و “عدم وجود تکه های سفیدی مخلوط با زعفران که رنگ قرمز به خود گرفته اند” عیار سنجی می گردد و به سه درجه تقسیم میگردد.

سرگل درجه یک در واقع باید عیار و رنگ دهی آن از نگین سوپر بیشتر باشد و نوع درجه سه ممکن است اندکی از پوشال قلمدار کمتر باشد.

قیمت زعفران سرگل

قیمت این نوع زعفران معمولا بر اساس مقدار  داشتن نرمه و کوچک و بزرگ بودن قلم ها متفاوت است.هرچه مقدار نرمه کمتر و قلم های ان درشت تر باشد قیمت سرگل بیشتر استو به همین نسبت هرچه نرمه بیشتر و قلم های آن کوچکتر و ریزتر قیمت آن کمتر است.جهت خرید زعفران سرگل با شماره های ما در تماس باشید

هم اکنون(دوم دی ماه 1398) قیمت یک کیلو زعفران سرگل به صورت عمده حدود 8500 برای هر گرم تا 9200 می باشد.

در پایان اگر در این زمینه سوالی دارید میتوانید در قسمت نظرات مطرح نمایید ، و در اسرع وقت پاسخ آن را دریافت کنید.

خرید زعفران سرگل