قیمت خرید زعفران نگین درجه یک

قیمت هر گرم زعفران خشک است ؟  قیمت زعفران نگین درجه یک  چقدر است ؟ ,  قیمت لحظه ای زعفران ,  قیمت بهترین زعفران , قیمت امروز گل زعفران در بازار مشهد چند است  ,قیمت انواع مختلف زعفران نگین چقدر است ؟  قیمت زعفران در خراسان رضوی  چقدر است ,  قیمت زعفران نگین ممتاز , قیمت زعفران کیلویی مشهد ، کجا میشه زعفران نگین رو در تهران خرید؟ معتبرترین و بهترین مرکز خرید زعفران نگین درجه یک در تهران کجاست ؟ آیا می شود در تهران زعفران نگین را از کشاورز خرید ؟ قیمت زرپران در خارج از کشور چقدر است , از کجا زعفران نگین بخریم و….

اینها گوشه ای از سوالاتی بود که ممکن است درباره قیمت زعفران نگین و خرید زعفران نگین به ذهن شما  و مخاطبین خطور کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به سوالات شما درباره خرید زعفران نگین و چگونگی تعین قیمت زعفران نگین پاسخ دهیم.

خرید زعفران نگین

بسته بندی های زیبای زعفرانیک

تعیین قیمت زعفران نگین چگونه است ؟

فرایند چیدن گل زعفران  کاری بسیار سخت و طاقت فرسا است.این کار معمولا صبح ها انجام می شود تا  زعفران چیده شده عطر و بوی بهتری داشته باشد به همین دلیل است که زعفران گناباد دارای عطر و بوی بی نظیری نسبت به سایر زرپران های موجود در بازار است البته این یکی از این دلایل است.دلالیل دیگری از قبیل کاشت به روش سنتی و نیز آبیاری با آب قنات نیز دلیلی بر عطر و بوی بی نظیر زعفران گناباد است  به همین دلیل است که زعفران گناباد در سازمان جهانی فائو ثبت جهانی شده است.

خرید زعفران نگین

برداشت زعفران توسط کشاورزان زعفرانیک در گناباد

بعد از چیدن گل زعفران نوبت به پاک کردن گل زعفران می رسد .در قدیم زعفران را  به صورت دختر پیچ پاک می کردند و عده کمی هم زعفران را به صورت ممتاز و یا پوشال پاک می کردند.در روش دختر پیچ رشته کامل زعفران را کنار هم می پیچیدند و بعد از خشک شدن دور آن نخ باریک و ترجیحا قرمز رنگ می پیچیدند.

پاک کردن نگینی زعفران

در این روش  پس از جمع کردن گل های زعفران در مزارع زعفران ، گلها به خانه منتقل می شود و سپس گلبرگ های بنفش زعفران از آن جدا می گردد و کلاله ( رشته قرمز رنگ زعفران) از آن جدا میشود .

لیست قیمت زعفران نگین

شمای کلی انواع زعفران

در تهیه زعفران نگین  هنگام جدا کردن بخش قرمز رنگ از بخش خامه نباید کوچکترین قسمت سفیدی زعفران با بخش قرمز همرا باشد.رشته زعفران نگین باید کاملا قرمز رنگ باشدو ذره ای سفیدی نداشته باشد. گاهی اوقات سه رشته زعفران به هم چسبیده می ماند و اغلب سه رشته از هم جدا می شوند.

خشک کردن زعفران نگین

خشک کردن زعفران روش های متفاوتی دارد که در اینجا فرصت بیان آن نیست ولی  هر چه این فرایند یعنی خشک کردن زعفران نگین سریعتر  انجام شود شکل و ظاهر زعفران بهتر و زیباتر خواهد بود و رشته ها صاف و بدون فر خوردگی خواهد بود.

خرید عمده زعفران نگین

نمونه زعفران نگین

هر چه قلم زعفران نگین درشتر و خوشرنگتر باشد و فر خوردگی کمتری داشته باشد قیمت زعفران نگین بیشتر و گرانتر خواهد بود. و در این موارد به آن زعفران  سوپر نگین گفته می شود.

نام های دیگر زعفران نگین

اسمهای دیگری درباره زعفران نگین هم دربازار موجود است مانند زعفران نگین اتویی ، نگین پرسی و … که کارشناسان معمولا آن را توصیه نمی کنند چون در فرایند تولید زعفران نگین اتویی و پرسی  مقداری از خواص زعفران از دست رفته و در آزمایش های تعیین کیفیت حد استاندارد آن تایید نمی شود.

تجربه هم نشان می دهد که کشور های اروپایی  هم معمولا دنبال زعفران ارگانیک  هستند ، یعنی فرایندی که در آن کمترین دخالت عوامل انسانی وجود داشته باشد.حالا این سوال مطرح است به چه دلیل باید زعفران نگین اتویی خرید شود؟ تنها به دلیل اینکه رشته های آن زیباست؟ در قسمت نظرات منتظر شنیدن تجربیات شما هستیم.

قیمت زعفران نگینی

تمام مراحلی که در بالا اشاره شد مراحل برداشت و پاک کردن و خشک کردن زعفران نگین پروسه ای به مراتب طولانی تر از سایر انواع مختلف زعفران است به همبن دلیل قیمت زعفران نگین در مقایسه با سایر مدل های زعفران گرانتر است و به همین دلیل به آن گرانترین نوع زعفران گفته می شود.

با توجه به مواردی که بیان شد قیمت زعفران نگین با توجه به کیفیت قلم(رشته ای زعفران) متفاوت است و هرچه این قلم درشتر و عطر و بوی بیشتری داشته  باشد قیمت ان بالاتر است.

البته یه نکته ای که اینجا مطرح است اینه که ما زعفران رو میخریم برای عطر و بو و خواص آن و آیا در رشته های درشت زعفران نگین می شود عطر و بوی واقعی زعفران را پیدا کرد ؟

قیمت زعفران نگین درجه یک

بسته بندی های متنوع زعفران

ایا واقعا درشت بودن قلم زعفران بر عطر و بوی زعفران تاثیر دارد. ؟ و پاسخ همه این سوال ها خیر است؟

نظراتتون رو در قسمت  پایین مطلب برای ما ارسال کنید.

زعفران نگین گناباد

زعفران نگین گناباد و به طور کلی زعفران گناباد دارای جایگاه خاصی در بین تولید کنندگان زعفران برخوردار است .چون این زعفران دارای عطر و بوی بی نظیر نسبت به سایر زعفران های موجود در بازار است.به همین دلیل اکثر کسانی که کار صادرات زعفران انجام می دهند جهت صادرات زعفران دنبال زعفران نگین گناباد هستند زیرا دارای عطر و بوی بی نظیری است.

قیمت زعفران گناباد هم در لیست زیر ذکر شده است .

لیست قیمت زعفران نگین 1398/11/5

نوع زعفران نگینتا 25 گرم
25تا 100 گرم 100 تا 999 گرمیک کیلو به بالا
زعفران نگین گناباد13500
1300012,0009,800
زعفران نگین سوپر14000
135001250010800

قیمت اعلامی برای زعفران های نگین براساس قیمت هر گرم می باشد.قیمت ها به تومان است و تا تاریخ 11/5/ 1398 اعتبار دارد(5بهمن ماه 1398)

جهت خرید انواع مختلف زعفران و آگاهی از قیمت روز زعفران به کانال ما به ادرس zafaraniccom@ مراجعه نمایید .

فروشگاه زعفران زعفرانیک

ما مفتخریم به عنوان یک کشاورز زعفران درگناباد کشت زعفران انجام می دهیم و تمامی محصولات ارائه شده در این فروشگاه کاشت و برداشت شهرستان گناباد است.البته جهت تامین نظر تمامی مشتریان عزیز زعفران تربت حیدریه و نیز زعفران نگین قائنات هم ارائه می گردد.

جهت خریدزعفران از کشاورز به صورت کاملا مستقیم با شماره های ما در تماس باشید

خرید زعفران صادراتی