قیمت روز زعفران

قیمت زعفران چطور تعیین می شود, آیا قیمت زعفران افزایش می یابد؟ قیمت روز زعفران را چه کسانی تعیین می کنند، قیمت گل زعفران

در این مطلب سعی میکنیم به تمامی سوالات بالا  پاسخ داده و نیز درباره تعیین و چگونگی تعین قیمت این ادویه گران بها و عوامل تاثیر گذار بر آن صحبت کنیم.

زعفران چیست :زعفران گرانترین ادویه حال حاضر در جهان است که طرفداران زیادی در دنیا داردو بزرگترین تولید کننده زعفران در دنیا ایران و خراسان رضوی است ,بهترین زعفران دنیا نیز در ایران کشت می شود.

زعفران گناباد نیز به دلیل کاشت به روش سنتی و استفاده از آب قنات در آبیاری مزارع زعفران در سازمان جهانی فائو ثبت جهانی شده است.ادامه این مطلب رو اینجا بخونید

قیمت زعفران مثقالی

قیمت روز زعفران

مدل های مختلف زعفران موجود در بازار است. این مدل ها شامل زعفران سرگل، زعفران دسته (رشته کامل یا دخترپیچ)، ریشه زعفران، سفدی زعفران ، پیاز زعفران و گل زعفران است.که هر یک دارای قیمت متفاوتی با دیگری می باشد. در مطلب انواع زعفران در بخش مقالات زعفرانی به طور مفصل نوع های مختلف زعفران به تفصیل بیان شده است.

قیمت روز زعفران برا اساس فاکتور های زیادی تعیین میشود که میتوان به تعدادی از آنها به شرح زیر اشاره کرد :

  • قیمت دلار
  • مقدار و حجم زعفران موجود در بازار
  • میزان صادرات
  • قیمت خرید و پیش خرید زعفران توسط دولت
  • دلالان و واسطه های بازار

قیمت یک گرم زعفران در اروپا سال 2019

افرادی که در مورد ادویه زعفران برای اولین بار می شنوند، ممکن است بدانند که چرا آنقدر گران است. در واقع، این یک ادویه است که به راحتی ارزشی برابر هزاران  دلار دارد.
بنابراین، چرا قیمت این ادویه بسیار بالا است و چگونه بهترین زعفران را پیدا  و انتخاب کنیم؟

قیمت زعفران در اروپا

قیمت یک گرم زعفران در ترکیه

قیمت گل زعفران

قیمت گل زعفران معمولا در آغاز فصل برداشت زعفران تعییم می شودو به عوامل مختلفی بستگی دارد.

  • میزان برداشت و عرضه گل زعفران در بازار
  • قیمت روزانه زعفران در بازار
  • بهاء تمام شده زعفران (عواملی مانند هزینه اب و کارگر و ماشین آلات کشاورزی
  • و باز هم عوامل دلال در بازار

قیمت زعفران چند دلار است

زعفران بی نظیرترین و گران ترین ادویه ای است که می توانید در این کره خاکی  پیدا کنید. این معمولا در چند گرم یا حتی اونس فروخته می شود،خصوصیات این گیاه از قبیل  طعم بی نظیر شکل ظریف و عالی و رنگ قرمز زیبا،و نیز خواص زعفران آن  را از بقیه ادویه ها متمایز کرده است.
در بازار، با کیفیت برتر، بهترین زعفران حدود 3000 دلار برای 2 کیلوگرم ارزش دارد.

قیمت زعفران بهرامن

قیمت یک گرم زعفران به دلار

چنین قیمت گذاری باعث می شود که ادویه زعفران امروز گرانتر از طلا باشد. به همین دلیل است که معمولا “طلای سرخ” نامیده می شود.
اما زمانی که شما بعضی عوامل زیر را در نظر می گیرید، سخت نیست که بدانید که چرا این ادویه ها بسیار گران است.تا موقع خرید زعفران دقت بیشتری به خرج دهید