قیمت روز زعفران

 قیمت امروز زعفران ، قیمت زعفران چطور تعیین می شود, آیا قیمت زعفران افزایش می یابد؟ قیمت روز زعفران را چه کسانی تعیین می کنند، قیمت گل زعفران

در این مطلب سعی میکنیم به تمامی سوالات بالا  پاسخ داده و نیز درباره تعیین و چگونگی تعین قیمت این ادویه گران بها و عوامل تاثیر گذار بر آن صحبت کنیم.

زعفران چیست :زعفران گرانترین ادویه حال حاضر در جهان است که طرفداران زیادی در دنیا داردو بزرگترین تولید کننده زعفران در دنیا ایران و خراسان رضوی است ,بهترین زعفران دنیا نیز در ایران کشت می شود.

قیمت امروز زعفران

قیمت زعفران در 3 بهمن 1398

نوع زعفرانقیمت عمده (هرگرم) به تومان
سوپر نگین درجه یک10800
نگین درجه یک9800
سرگل درجه یک9200
پوشال قلمدار درجه یک8000

قیمت ها تا 5 دی ماه 98 معتبر است.برای اطلاع از قیمت روزانه به کانال تلگرام ما مراجعه نمایید.

زعفران گناباد نیز به دلیل کاشت به روش سنتی و استفاده از آب قنات در آبیاری مزارع زعفران در سازمان جهانی فائو ثبت جهانی شده است.ادامه این مطلب رو اینجا بخونید

قیمت زعفران مثقالی

قیمت روز زعفران

مدل های مختلف زعفران موجود در بازار است. این مدل ها شامل زعفران سرگل، زعفران دسته (رشته کامل یا دخترپیچ)، ریشه زعفران، سفدی زعفران ، پیاز زعفران و گل زعفران است.که هر یک دارای قیمت متفاوتی با دیگری می باشد. در مطلب انواع زعفران در بخش مقالات زعفرانی به طور مفصل نوع های مختلف زعفران به تفصیل بیان شده است.

قیمت روز زعفران برا اساس فاکتور های زیادی تعیین میشود که میتوان به تعدادی از آنها به شرح زیر اشاره کرد :

  • قیمت دلار
  • مقدار و حجم زعفران موجود در بازار
  • میزان صادرات
  • قیمت خرید و پیش خرید زعفران توسط دولت
  • دلالان و واسطه های بازار

قیمت یک گرم زعفران در اروپا سال 2019

افرادی که در مورد ادویه زعفران برای اولین بار می شنوند، ممکن است بدانند که چرا آنقدر گران است. در واقع، این یک ادویه است که به راحتی ارزشی برابر هزاران  دلار دارد.
بنابراین، چرا قیمت این ادویه بسیار بالا است و چگونه بهترین زعفران را پیدا  و انتخاب کنیم؟

قیمت زعفران در اروپا

قیمت یک گرم زعفران در ترکیه

قیمت گل زعفران

قیمت گل زعفران معمولا در آغاز فصل برداشت زعفران تعییم می شودو به عوامل مختلفی بستگی دارد.

  • میزان برداشت و عرضه گل زعفران در بازار
  • قیمت روزانه زعفران در بازار
  • بهاء تمام شده زعفران (عواملی مانند هزینه اب و کارگر و ماشین آلات کشاورزی
  • و باز هم عوامل دلال در بازار

قیمت زعفران چند دلار است

زعفران بی نظیرترین و گران ترین ادویه ای است که می توانید در این کره خاکی  پیدا کنید. این معمولا در چند گرم یا حتی اونس فروخته می شود،خصوصیات این گیاه از قبیل  طعم بی نظیر شکل ظریف و عالی و رنگ قرمز زیبا،و نیز خواص زعفران آن  را از بقیه ادویه ها متمایز کرده است.
در بازار، با کیفیت برتر، بهترین زعفران حدود 3000 دلار برای 2 کیلوگرم ارزش دارد.

قیمت زعفران بهرامن

قیمت یک گرم زعفران به دلار

چنین قیمت گذاری باعث می شود که ادویه زعفران امروز گرانتر از طلا باشد. به همین دلیل است که معمولا “طلای سرخ” نامیده می شود.
اما زمانی که شما بعضی عوامل زیر را در نظر می گیرید، سخت نیست که بدانید که چرا این ادویه ها بسیار گران است.تا موقع خرید زعفران دقت بیشتری به خرج دهید

کمبود زعفران و تاثیر آن بر قیمت

در مقایسه با سایر گیاهانی که می توانند در چندین منطقه در سراسر جهان رشد کنند و همچنان همان کیفیت برداشت را تولید کنند، گیاه زعفران یک انتخاب بسیار منصفانه و منحصر به فرد برای بعضی از مناطق است.

بهترین کیفیت ادویه زعفران از بخش کوچکی از تنها یک گیاه بر روی زمین است بدست می آید. گل  Crocus stativus  همچنین به عنوان “Crocus یا همان زعفران” شناخته شده است. علاوه بر این،  برای به دست آوردن مقدار تجاری زعفران خشک، نیازمند برداشت از 80،000 گل و بالاتر در یک زمان هستید.

Crocus stativus همچنین یک گیاه بسیار شیک است که در هر کجا رشد نمی کند.زعفران در  شرایط خاص آب و هوایی مانند باران، درجه حرارت، و خاک مناسب با کود طبیعی به راحتی رشد می کند. به همین دلیل است که ادویه ما زعفران ایرانی دارای بهترین کیفیت در جهان است، زیرا آب و هوای ایران  زیستگاه طبیعی آن است و فقط برای تولید زعفران مناسب است.و نیز از همین جهت است که بهترین زعفران ایران در خراسان و به ویژه سه شهر گناباد و تربت حیدریه و قائن کاشت و برداشت می شود.

قیمت زعفران سحر خیز

قیمت زرپران در آلمان

چرا قیمت زعفران گران است

تا به امروز هیچ روش مکانیکی برای برداشتن صحیح زعفران از گل وجود ندارد. از آنجا که موضوعات بسیار ظریف هستند، هر یک از آنها باید به آرامی و ملایم با دست برداشته شوند.

گلهای زعفران نیز کوچک هستند و خیلی به زمین نزدیک هستند و کل فرایند کار را به شدت افزایش میدهند.در ضمن موقع چیدن فردی که میخواهد زعفران را بچیند باید دارای پاهایی قوی باشد چون مدت طولانی را باید به حالت پا مرغی طی کند که این خود باعث پا درد و کمر درد حین چیدن زعفران می شود.

قیمت زعفران مثقالی

آیا قیمت زعفران گران می شود

در فیلم زیر طریقه چیدن گل زعفران را می بینید.با تمام سختی این کار (چیدن گل زعفران ) به همراه دوستان و خانواده لذت خاصی دارد که وصف نشدنی است.این رو فقط کسانی که مانند  ما کشاورز هستند و زمین زعفران دارند درک می کنند.

پس از برداشتن گل زعفران ،نوبت به پاک کردن گل زعفران میرسد  که این کار اغلب توسط بانوان زحمت کش روستا انجام می شود و کاری بسیار سخت و طاقت فرسا است.

ریشه های زعفران به طرز ماهرانه ای خشک می شوند تا رنگ قرمز عمیق، طعم منحصر به فرد خود را حفظ کنند و از رطوبت در بسته بندی جلوگیری کنند.

محبوبیت طعم زعفران و تاثیر آن بر قیمت

مزایای منحصر به فرد ادویه زعفران برای پخت و پز، مزایای بهداشتی آن و سایر کاربردهای آن  گواه محبوبیت زعفران است. حتی در قرون وسطی، یونانیان باستانی از آن استفاده می کردند و چینی و رومی ها نیز برای عطر، رنگ پارچه و معجون های دارویی از زعفران  استفاده می کردند.این خود دلیلی بر قیمت گران زعفران است.

 زعفران قائنات قیمت

زعفران مثقالی چنده؟

قیمت زعفران یک مثقالی

یکی از واحدهای اصلیِ وزن زعفران، مثقال است. هر مثقال  معادل 4.6 گرم است. معمولا در بازار زعفران می پرسند که قیمت امروز زعفران مثقالی چند است؟

اگر شنیده باشید، می گویند که زعفران طلای سرخ کویر است. ویژگی طلا  این است که به دلیل ارزش بالای آن، قیمت متغیری دارد. قیمت طلای سرخ هم به همین شکل است.  و مثل طلا هر روز قیمت آن نوساناتی دارد که این نوسانات هم دلایل متعددی دارد از قبیل قیمت دلار و تاثیر آن بر زعفران، میزان صادرات زعفران،و مناسبت ها ی مختلف از قبیل ماه مبارک رمضان و…

قیمت زعفران در دبی

قیمت یک گرم زعفران

قیمت یک مثقال زعفران به موارد مختلفی بستگی دارد، از جمله: کیفیت زعفران، نوع زعفران، بسته بندی زعفران و نوع ظرف زعفران ، شهر محل خرید زعفران ،ارگانیک بودن زعفران و … .خرید به صورت کلی و عمده با قیمت خرید زعفران یک مثقالی  یا یک گرمی کاملا متفاوت است.

گاها مشاهده میشود کنار خیابان زعفران یک مثقالی را به قیمتهای بسیار پایین و باور نکردنی به فروش میرسانند .در این صورت  مطمئن باشید که آن زعفران ، زعفران تقلبی هست و قطعا کیفیت خوب و مطلوبی ندارد.پیشنهاد می شود راه های شناخت زعفران اصل از تقلبی رو مطالعه بفرمایید.

در حال حاضر (1398/9/25) قیمت زعفران سرگل یک مثقالی در تهران با توجه به کیفیت، نوع زعفران، بسته بندی آن و محل فروش زعفران در تهران حدودا بین 55000 تومان تا 80000 تومان نوسان دارد، و قیمت عمده هر گرم زعفران در25  آذر 1398 بین 80000 تومان تا 10200 هزار تومن متغییر است.

قیمت روز زعفران

بسته بندی های مختلف زعفران برای فروش

قیمت یک گرم زعفران در آمریکا

کشور آمریکا یکی از کشورهایی است که به رقم تحریم های ظالمانه ای که علیه ایران وضع کرده است همیشه به دنبال زعفران ایرانی بوده است.هم اکنون قیمت هر گرم زعفران در امریکا حدود 8 تا 10 دلار است که می تواند فرصت خوبی جهت صادارت زعفران به امریکا باشد.

 اگر شما قصد خرید زعفران در تهران ویا سایر شهرهای ایران را  با قیمت بسیار مناسب  را دارید، می توانید با خیالی راحت از طریق وب سایت زعفرانیک زعفران اصل خراسان را  به صورت آنلاین  و مستقیم از کشاورز و در اندازه های دلخواه و بسته بندی های بسیار شیک و کادویی و …به صورت عمده , کیلویی و جزئی  از طریق قسمت خرید آنلاین زعفران خریداری کنید.ودر تهران در همان روز تحویل بگیرید.

مشاوره رایگان

جهت مشاوره در مورد خرید زعفران و یا تشخیص زعفران اصل و نیز آگاهی در مورد زعفران میتوانید با شماره های ما در در شبکه های اجتماعی در تماس باشید.هدف ما در زعفرانیک دادن آشنایی و اطلاعات کافی در مورد زعفران به همگان است تا در خرید زعفران دقت و آگاهی کافی داشته باشند

جهت دریافت قیمت روز زعفران و همچنی قیمت یک کیلو زعفران به کانال ما در تلگرام  به آدرس @zafaranic  مراجعه نمایید.